SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 16 marca 2022

Obrazkowe bingo - gra online i generator kart do gry

Gra bingo to świetny sposób na aktywną prace na lekcji. Dzięki bingo uczniowie mogą ćwiczyć praktycznie wszystko, od umiejętności matematycznych po zagadnienia z gramatyki czy ortografii.
Świetnym narzędziem, które pozwoli użytkownikowi przygotować nieograniczoną liczbę kart do gry, jest generator Bingo Baker. Oto przykładowa gra utworzona na tej stronie.

Wiosenne bingo pobierzesz TUTAJ

Karty wydrukujesz TUTAJ

 Kart do gry online wygenerujesz TUTAJ
Aby przygotować własną grę, wystarczy wejść na stronę https://bingobaker.com/ i uzupełnić szablon.  Wielkość planszy można dostosować, wybierając odpowiednią ilość pół. 

Do planszy można dodać nie tylko słowa, widoczne po prawej stronie menu, umożliwia dodanie również ilustracji, co z pewnością pozwoli stworzyć atrakcyjne karty dla młodszych uczniów i dla dzieci z SPE. 

Jednorazowa użytkownik ma możliwość dodania 30 ilustracji, kolejne będzie można przesłać na stronę po upływie 24 godzin. Dla posiadaczy konta pro, tych ograniczeń nie będzie. Gotowe karty można wydrukować lub zapisać w formacie PDF, przy czym każda karta ma inny układ słów lub ilustracji. Na karcie A4 możemy wydrukować jedną, dwie, lub 4 karty.
Aplikacja automatycznie generuje pomocnicza listę słów lub ilustracji z karty, ułatwia to zadawanie pytań czy podawanie definicji do haseł z planszy.

Bardzo przydatną opcją tej strony jest możliwość gry w wersji online.  W przypadku edukacji zdalnej jest to duże ułatwienie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.
Jak grać w Bingo online
  1. Stwórz własną kartę do gry w Bingo lub wyszukaj spośród tych, udostępnionych na stronie. Pamiętaj, że każda kartę możesz zduplikować i edytować zmieniając wybrane elementy. 
  2. Skopiuj adres swojej gry i wyślij uczniom. Dzieci po kliknięciu na link wygenerują własną kartę do gry.
  3. Z listy słów lub obrazków, które stron generuje automatycznie, zadawaj pytania uczniom.
  4. Po skończonej grze, uczniowie mogą skopiować adres swojej karty i wysłać do nauczyciela w celu sprawdzenia.

Każdą utworzona planszę trzeba pobrać na komputer oraz zapisać link do niej. Umożliwi to ponowną edycję gry lub stworzenie podobnej. 
 Wykorzystanie Wiosennego bingo na lekcji.

  • opisz ilustracje, którą dziecko ma zaznaczyć na karcie,
  • podaj  literę, na która zaczyna się wybrane słowo,
  • podaj kolory, występujące na obrazku.

Więcej na temat wykorzystywania nowych technologii dowiesz się z książki 

"Jak nie zgubić dziecka w sieci?" TUTAJSzukasz innych materiałów i sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów edukacyjnych, do których będziesz miał dostęp przez pół roku.Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz