SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 19 stycznia 2021

Serialowy szablon


Szablony tworzone w aplikacjach Google to świetny sposób na rozwijanie kreatywności
 
i aktywizowanie uczniów.
Materiały przygotowane w Prezentacjach Google lub w Rysunkach Google dają nam nieograniczone możliwości, a w edukacji zdalnej są doskonałym sposobem na zaangażowanie uczniów na zajęciach.

Zainspirowane postem Nick’a Picks  stworzyłyśmy szablon nawiązujący do popularnej platformy Netflix, dzięki któremu uczniowie zamiast tradycyjnego planu wydarzeń,  przygotowali opis serialu.Szablon ten sprawdzi się nie tylko podczas omawiania lektur na lekcjach języka polskiego.  Może go wykorzystać również nauczyciel przyrody do prezentacji ciekawych miejsc, nauczyciel chemii do zapamiętania pierwiastków chemicznych, czy nauczyciel historii do utrwalenia wiadomości na temat wybranego wydarzenia historycznego. 


Kopię szablonu Prezentacji Google utworzysz TUTAJ

W czasie edukacji zdalnej wielu nauczycieli prowadzi zajęcia w aplikacji Teams, dlatego stworzyłyśmy także szablon w aplikacji PowerPoint. Wystarczy pobrać plik i utworzyć kopię (zakładka Plik)Edycję szablonu zaczynamy od obrazu. W zakładce Projektowanie należy kliknąć  przycisk Tło i zmienić grafikę, następnie edytować wpisy, dodając własny tekst.

Plik prezentacji PowerPoint pobierzesz TUTAJ

Jeżeli chciałbyś wykorzystać inne nasze szablony kliknij TUTAJ.


3 komentarze: