Nauczyciele poszukują miejsc w sieci, ale także programów, czy aplikacji, dzięki którym mogą udostępniać swoim uczniom materiały, ale także w sposób uporządkowany je gromadzić. Jednym z takich narzędzi jest padlet.
Wirtualna tablica, na której w uporządkowany sposób przechowujesz pliki muzyczne, graficzne, czy linki do interesujących Ciebie stron. Możesz tak jak my zamieścić na nim własne artykuły i publikacje, które przygotowałeś podczas swojej kariery zawodowej.
Materiały, katy pracy, czy ćwiczenia, które przygotowujesz dla ucznia z powodzeniem zgromadzić możesz na padlecie i udostępnić za pomocą linka swoim uczniom.
Padlet jest częściowo darmowy, można wygenerować kilka bezpłatnych tablic.
Działania na stronie i w aplikacji:
-Tworzenie konta użytkownika, obsługa strony.
-Tworzenie padletu (tablicy).
-Dzielenie się padletem.
-Wyszukiwanie padletów.
Jak założyć konto na padlecie?
1. Wejdź na stronę www.padlet.com
Na stronie głównej w prawym górnym rogu wybierz z menu: ZALOGUJ SIĘ lub jeśli jeszcze nie posiadasz konta to załóż nowe. Rejestrując się na padlecie masz możliwość połączyć to konto z kontem Google lub Facebooku.
W momencie zalogowania się użytkownik przechodzi do głównej strony (dashboard) gdzie może tworzyć tablice (padlety), dołączyć do innych tablic, przeglądać przykładowe padlety.
W prawym górnym rogu strony istnieje możliwość zarządzania kontem użytkownika (ustawienia profilu, statystyki).
W menu po lewej stronie: mamy możliwość kontrolowania zawartości własnej tablicy i przeglądania padletów które zrobiliśmy, polubiliśmy, których jesteśmy współtwórcami.
2. Utwórz padlet. Wybierz jedną z sześciu dostępnych opcji.
3. Wybierz tapetę, nadaj mu nazwę, dostępność dla innych i zacznij dodawać pliki.
4. Pliki dodajemy poprzez dwukrotne kliknięcie w płótno tablicy.
5. Padlet udostępniamy za pomocą linku, poprzez media społecznościowe lub poprzez wygenerowanie linku do osadzenia np. na blogu, czy stronie szkoły.
My takich padletów mamy mnóstwo, jednym z nich jest zbiór naszych materiałów, artykułów i publikacji na temat pracy z uczniami z wykorzystaniem TIK.
Zapraszamy do zapoznania się z nim.
Płótno "ó"
OdpowiedzUsuń