SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 17 marca 2022

Krzyżówki obrazkowe- wiosenne kwiatyMy nauczyciele, uwielbiamy tworzyć krzyżówki dla naszych uczniów. Sprawdzają się one na podsumowanie lekcji, podczas zajęć dodatkowych, bo dzięki nim dzieci rozwijają logiczne myślenie, poszerzają słownictwo i w kreatywny sposób utrwalają wcześniej zdobytą wiedzę.

Niezwykle przydatne w pracy pedagoga specjalnego, logopedy, ale także w pracy każdego nauczyciela okazują się krzyżówki obrazkowe. Dzięki kolorowym grafikom, nie tylko zachęcają uczniów do ćwiczeń, ale pomagają w rozumieniu poleceń. 
Jak w kilka minut przygotować własną krzyżówkę obrazkową?

Nic trudnego, ponieważ bardzo szybko możemy przygotować własną, składającą się nawet z 20 haseł krzyżówkę. Posłuży nam w tym celu generator krzyżówek. Darmowa strona, na której można rozwiązywać krzyżówki on-line, wydrukować krzyżówki automatycznie wygenerowane przez stronę lub stworzyć własne wyrazowe ćwiczenia i i wydrukować. Generator daje także możliwość wygenerowania krzyżówek obrazkowych.  Na stronie nie zakładamy konta, zatem po stworzeniu krzyżówki należy ją przed opuszczeniem portalu pobrać na komputer i wydrukować. Krzyżówki można wygenerować w języku polskim i angielskim. 

Jak wygenerować obrazkową krzyżówkę?
1. Na górnej belce klikamy opcję krzyżówki obrazkowe.
2. Wybieramy język krzyżówki.
3. Wprowadź hasła oraz wybierz obrazy je ilustrujące poniżej. Wpisanie hasła należy zatwierdzić klawiszem ENTER.Aby zmienić obrazy użyte do przedstawienia każdego hasła użyj przycisków ><  nad każdym obrazem.
4. Kliknij w niebieski przycisk wygeneruj krzyżówkę.
5. Wygenerowaną krzyżówkę pobierz na komputer w formacie pdf lub png.

Pamiętajmy, że po zamknięciu strony, krzyżówka zniknie.

Generator krzyżówek znajduje się TUTAJ

Przykładową krzyżówkę pobierz TUTAJWięcej na temat wykorzystywania nowych technologii dowiesz się z książki 

"Jak nie zgubić dziecka w sieci?" TUTAJSzukasz innych materiałów i sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów edukacyjnych, do których będziesz miał dostęp przez pół roku.Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.4 komentarze: