SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 4 maja 2020

PAŃSTWA UNII EUROPEJSKIEJ- QUIZ OBRAZKOWY


Zbliża się Święto Europy. Polska jest członkiem Unii Europejskiej dlatego od wielu lat utrwalamy z uczniami nazwy ich państw, rozpoznajemy flagi Unii i najważniejsze informacje o tych państwach.

Tym razem przygotowałyśmy dla naszych uczniów test obrazkowy o państwach Unii w programie baamboozle.

Jak grać?
Quiz wyświetlamy w komputerze, na aktywnej tablicy lub na projektorze. Klasę dzielimy na 2 lub 3 zespoły.  Mogą też grać uczniowie w domach ze swoim rodzeństwem lub rodzicami. Taki quizz idealnie sprawdzi się w edukacji zdalnej ponieważ istnieje możliwość nauki, a następnie gry. Możemy też udostępnić ekran z quizem podczas zdalnej lekcji i zagrać z uczniami w taki niesztampowy sposób.

Odczytujemy pytanie, każda grupa odpowiada, a następnie wizualizujemy odpowiedź. Platforma automatycznie przydziela punkty, które wcześniej przy tworzeniu quizu dla uczniów przydzielamy. Quiz generowany jest automatycznie po dodaniu przez nas pytań i plików graficznych, dodatkowo generuje puste losy, ujemne punkty lub przydział bonusów.

Na platformie mamy opcję ćwiczeń oraz gry. Oferuje nam mnóstwo gotowych, stworzonych przez innych nauczycieli testów i quizów. Platformę pokazujemy podczas naszych szkoleń dla nauczycieli i wiemy, że jest entuzjastycznie przyjmowana, a co najważniejsze nauczyciele wykorzystują ją podczas zajęć.

Quiz o Unii znajduje się TUTAJBrak komentarzy:

Prześlij komentarz