SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 31 maja 2020

ZADANIA NA KUBKACH- GENIALLY I KARTY PRACY


Jak rozwijać u uczniów logiczne myślenie i umiejętności matematyczne? Koniecznie z wykorzystaniem kolorowych kubków. Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez praktyczne działanie, ruch, manipulacje, a kubeczki im to zapewniają.

Jeśli w domu nie mamy kubeczków, możemy zastąpić je kreatywnymi zadaniami w genially.
Podczas ćwiczeń doskonalimy także rozróżnianie kolorów, orientację przestrzenną i percepcją wzrokową. Jak ćwiczyć?


PROPONUJEMY PRZYGOTOWANE PRZEZ NAS INTERAKTYWNE, KREATYWNE ZADANIA W GENIALLY, ALE TAKŻE KARTY PRACY. Kolejne aktywności z kubkamiCHCESZ NAUCZYĆ SIĘ TWORZYĆ TAKIE ĆWICZENIA W GENIALLY? 
WYKUP NASZE SZKOLENIE TUTAJ


Na początku warto zabawę wyjaśnić na podstawie 2-3 kubków, którym przepiszemy konkretne wartości. Następnie stopniowo dokładamy kolejne kubki i kolejne wartości liczb. Dzieci wyrzucają kostką liczbę, która muszą zobrazować za pomocą   kolorowych kubeczków. Możemy także przygotować patyczki z liczbami, które dzieci losują.
2. Kolejne ćwiczenie polegać może na tym, że uczniowie układają małe budowle z kubków w kolorach wskazanych w karcie pracy. Następnie dodają wartości tych kubków, obliczając ich sumę na podstawie karty kontrolnej.  Możemy też w zadaniu zaproponować odwrotną kolejność. Podajemy uczniom jakąś liczbę, która jest sumą wartości kubków i prosimy dzieci o zilustrowanie tej sumy za pomocą kubków. 


UDOSTĘPNIAMY TEŻ KARTY, KTÓRE UWZGLĘDNIŁYŚMY W ĆWICZENIACH GENIALLY


2 komentarze:

  1. Ciekawy pomysł, wykorzystam chętnie w pracy z dziećmi

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak w genially odwrócić kubek, podczas wykonywania zadania?

    OdpowiedzUsuń