SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 30 czerwca 2020

Trening umiejętności społecznych z wykorzystaniem lusterek emocji.Wakacje to doskonały czas, aby doskonalić umiejętności społeczne, ćwiczyć rozróżnianie emocji w przeróżnych kontekstach społecznych. Podczas zabawy z rodzeństwem, rodzicami, podczas swobodnych zabaw, ale także w trakcie wycieczek i podróży samochodem.

Jak to zrobić, by dzieci chciały ćwiczyć, a przy okazji doskonale się bawić?
Pomogą nam w tym z pewnością kolorowe zabawki, gadżety, pomoce dydaktyczne, czy karty do gry.
Jedną z doskonałych pomocy, które wykorzystujemy na zajęciach rewalidacyjnych, podczas zajęć logopedycznych, ale także w ramach treningu umiejętności społecznych są magiczne lusterka firmy educarium.

LUSTERKA 6 EMOCJI

Duże lusterka z wygodnym uchwytem kryją z drugiej strony niespodziankę: fotografię dziecięcej twarzy wyrażającą jedną z sześciu emocji. Doskonałe do zabaw w odkrywanie swojej twarzy, jej grymasów w czasie naśladowania min sfotografowanych rówieśników. Dzieci dowiadują się, jak wygląda ich twarz, gdy czują się szczęśliwe, dumne, onieśmielone, złe, wystraszone czy smutne.
6 lusterek z mocnego tworzywa (śr. lusterka 7 cm, śr. z oprawą 10 cm, dł. rączki 10 cm),
na odwrocie lusterka znajduje się laminowana fotografia i nazwa emocji w jęz. angielskim. Dzieci uwielbiają pokazywać swoje emocje i wzajemnie je odgadywać, a z wykorzystaniem tak kolorowych i atrakcyjnych pomocy będą to robić jeszcze częściej.


LUSTERKA KUPISZ TUTAJ


Dodatkowo podczas ćwiczeń warto wykorzystać karty emocji, które wzbogacą i urozmaicą nasze ćwiczenia.
W pudełku znajdują się dwa zestawy kart ze zdjęciami ludzi, którzy okazują różne emocje, na przykład: radość, zadowolenie, spokój, gniew, strach, zaskoczenie, wstyd, smutek. W jednym zestawie okazywane na zdjęciach emocje zostały uchwycone w konkretnej sytuacji (np. podczas kłótni, tuż przed bolesnym zastrzykiem, w czasie radosnej zabawy, czy w obliczu utraty bliskiej osoby). Emocje na zdjęciach z drugiego zestawu można z kolei odczytać tylko na podstawie wyrazu i mimiki twarzy. Na odwrotach wszystkich kart znajdują się emotikony, które w symboliczny sposób określają ukazane uczucia.

W czasie zabawy kartami dzieci mogą nazywać różne emocje i wskazywać elementy (takie jak wyraz twarzy, spojrzenie, układ warg i brwi, gesty i ruch ciała), za pomocą których można rozpoznać poszczególne stany emocjonalne u siebie i innych. Dzieci mogą zastanawiać się także, skąd biorą się emocje i czy są nam potrzebne. Ćwiczenia z kartami, to także dobry wstęp do rozmowy na temat różnych sposobów wyrażania emocji.

Karty emocji kupisz TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz