SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 16 lipca 2020

Canva - mapy myśli

Wizualizacja jest istotnym elementem pracy pedagoga specjalnego. Graficzne notatki, plakaty, rysunki, ilustracje często pojawiają się zajęciach z uczniami z SPE. Obrazy bowiem, nie tylko pomagają zapamiętać utrwalane wiadomości, ale także pozwalają lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia i ułatwiają wyrażanie myśli. 

Sposobem na połączenie  tekstu z obrazami i strukturą graficzną są  mapy myśli, które często wykorzystujemy w pracy z uczniami. Programów i aplikacji do tworzenia map myśli jest naprawdę całkiem sporo. Pisałyśmy już o nich TUTAj i TUTAJ. 
Kolejną aplikacją, którą polecamy to mapowania myśli jest Canva. To wszechstronne narzędzie oferuje wiele przydatnych, atrakcyjnych wizualnie szablonów oraz umożliwia współpracę uczniów w czasie rzeczywistym, co oznacza, że będą oni pracowali na tym samym dokumencie, w tym samym czasie. 

W Canvie mapę myśli stworzysz w kilka minut, wykorzystując dostępne szablony. Wystarczy wybrać przykładową mapę, a następnie dostosować ją do swoich potrzeb. 


Mapę  udostępnisz uczniom poprzez skopiowanie linku z prawem do edycji.

Uczniowie mogą zmienić kolory poszczególnych elementów. dodawać tekst, obrazy, ilustracje czy ikony z biblioteki multimediów Canvy lub z własnego komputera. Przy każdym dodanym elemencie pojawi się nazwa ucznia, który go zamieścił.

Gotową pracę możesz pobrać w formacie JPG,  PNG i PDF, wydrukować i wykorzystać do dalszej pracy na zajęciach. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz