SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 16 sierpnia 2020

GENERATORY PLANÓW LEKCJI


Zbliża się nowy rok szkolny. Za moment otrzymamy plany lekcji, plany zajęć i warto je zwizualizować. Niektórzy z nas wybiorą elektroniczne plany, tak aby mieć je w swoich urządzeniach mobilnych, a inni zechcą takie plany wydrukować.
Z pewnością tę drugą opcję wybierzemy dla naszych uczniów, szczególnie tych młodszych. Możliwość wydrukowania takich planów i wklejenia do zeszytu czy dzienniczka ucznia ułatwi korzystanie z niego.
W sieci znajduje się kilka miejsc, w których w kilka minut wygenerujemy sobie kolorowe, atrakcyjnie wizualnie plany lekcji. 

Do jednych z nich zaliczyć możemy bezpłatną aplikację webową i mobilną, czyli Canvę.
Po zalogowaniu się na stronę wybieramy w prawym, górnym rogu zakładkę: stwórz szablon, następnie wyszukujemy opcję Plan lekcji. Pojawi się pole robocze z szablonami i za pomocą dostępnych narzędzi go edytujemy.Po edycji szablonu i wypełnieniu odpowiednimi zapisami należy takie szablon pobrać na swój komputer i wydrukować. Kolejnym fantastycznym generatorem do konstruowania planów lekcji jest portal maluchy.pl.
Na tej stronie znajdziemy gotowe szablony, które uzupełniamy w odpowiedni sposób wpisując godziny i nazwy przedmiotów. 

Następnie wybieramy tło planu i generujemy. Gotowy plik pobieramy na  swój komputer i drukujemy. Wygenerowany plan pobieramy w formacje pdf na swój komputer i drukujemy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz