SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 21 maja 2022

Kreatywny program do rozwijania wyobraźni. Rysowanie na ekranie.Rozwijanie kreatywności u naszych uczniów jest niezwykle ważne i pożądane. Uczniowie, szczególni Ci młodsi uwielbiają rysować, budować, konstruować i tworzyć. 

Czy tę dziecięcą ciekawość  i aktywność twórczą można rozwijać z wykorzystaniem nowych technologii?

Oczywiście, że tak. Jest wiele aplikacji i programów, które pozwalają rysować i tworzyć na ekranie tabletu lub monitora. Jednym z nich jest program autodraw. 


Co go wyróżnia spośród innych?

Ma jedno,  dodatkowe, niezwykle ciekawe narzędzie. Wystarczy narysować dowolny kształt, a program podpowiada różne wersje tego, co chcesz narysować i proponuje rysunek, który uzupełni. Podpowiedzi zobaczymy na pasku nad ekraniem rysowania. Fantastyczna zabawa dla dzieci. Dla tych uczniów, którzy mają niskie kompetencje manualne i motoryczne, to szansa na sukces i bycie sprawcą. Wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby dokończyć nasz szkic, nadać mu wyraźne kontury i ostateczny kształt. Jest to niezwykle pomocne, jeśli nie do końca wiemy, co i jak chcemy narysować. To swojego rodzaju narzędzie i proces terapeutyczny zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

Program jest bezpłatny, nie wymaga logowania, wystarczy wejść na storę TUTAJ

Skorzystać z intuicyjnego menu po lewej stronie i tworzyć kolorowe obrazy.

Po stworzeniu projektu można zapisać obraz na komputerze klikając na niego i prawym klawiszem myszy zapisz jako.

Można także pobrać link do osadzenia narzędzie korzystając z opcji udostępniania na górze menu- trzy kreski. Ostatnio narzędzie to wykorzystałyśmy podczas prowadzonego webinaru dla Centralnego Domu Technologii i Jasne. Nagranie będzie można obejrzeć na kanale CDT na Youtube.

A czym jest Jasne?

Jasne to holistyczny system wsparcia dla nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego w zakresie edukacji informatycznej / cyfrowej / technologicznej. Cały “system” składa się z platformy, która oferuje autorski program zajęć na podstawie projektowania technologicznego, a dodatkowo są to webinaria, scenariusze lekcji (ok 30 na rok), zadania dla uczniów oraz indywidualne wsparcie mentora. 

Zajęcia z Jasne wypełniają z nawiązką podstawę programową z zakresu informatyki dla klas 1-3, ale również są zbieżne z jej duchem. Poprzez integrację narzędzi cyfrowych z tematami z innych przedmiotów uczymy aplikacyjnego podejścia do cyfrowej rzeczywistości.
Oferta Jasne pozwala nauczycielom urozmaicić lekcje z uczniami, stać się ich cyfrowymi mentorami, nauczyć siebie, jak i ich, świadomie korzystać z możliwości jakie oferuje nowoczesny świat. Użytkownicy platformy spotykają się 2 razy w miesiącu na zajęcia z mentorem i uczą się m.in. programowania wizualnego, modelowania 3D i podstaw pracy ze sztuczną inteligencją korzystając m.in. z programów Scratch, CoSpaces, Kahoot!, Tinkercad, The Wick Editor, itp. 

Cała ścieżka uczenia się zaplanowana jest na 3 lata i obejmuje 6 modułów: 
- Cyfrowe ABC
- Scratch dla początkujących
- Wirtualna rzeczywistość
- Scratch 2.0
- Modelowanie 3d
- Storytelling

Bezpłatny dostęp do wszystkich lekcji specjalnych i materiały dla nauczyciela można znaleźć po zarejestrowaniu się na  www.moje.jasne.pl/zaloguj


Po zalogowaniu należy wejść w „Ścieżka uczenia się” ➡ „Lekcje specjalne”

Chcąc dołączyć do programu Jasne już w nowym roku szkolnym można poznać szczegóły na https://www.jasne.pl/jak-dolaczyc


Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz