SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 24 maja 2021

Narzędzia TIK w Treningu Umiejętności Społecznych
Długi czas nieobecności w szkole spowodował, że niezbędne są cykliczne zajęcia dotyczące integracji w grupie, stwarzanie poczucia bezpieczeństwa, określania swoich stanów emocjonalnych i potrzeb. Stąd aktywizujące uczniów zajęcia z elementami treningu umiejętności społecznych.

Na początek uczniowie wykonywali ćwiczenia określające emocje w ćwiczeniach genially, które dla nich przygotowujemy. Możecie je pobrać tutaj i tutaj.Trudno jest mówić o swoich mocnych stronach, o swoich umiejętnościach i zainteresowaniach. Dlatego w ramach treningu umiejętności społecznych, uczniowie w klasie przysposabiającej do pracy określali swoje supermoce. Aby ułatwić im to zadanie symulowaliśmy aktywności, robiliśmy ich zdjęcia i edytowaliśmy w programie do tworzenia komiksów- comixify
Tym razem proponujemy trochę inne zastosowanie programu do tworzenia komiksów comixify. Wybieraliśmy klasowego przedstawiciela do SU, dlatego określaliśmy swoje mocne strony. Przedstawiliśmy je za pomocą zdjęć z filtrami i z chmurką komiksową. Każdy uczeń stworzył swój album mocy i na końcu wspólnie plakat do kampanii wyborczej dla wybranej uczennicy. Cały dzień aktywności, ale super zaangażowanie uczniów i radość!!!!
Efekt naszej pracy jest niezwykły, a dodatkowo prace uczniów zamieściliśmy w elektronicznej książeczce w narzędziu storyjumper.


Book titled 'A Ty jakie masz supermoce?'   
Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć ćwiczenia w genially wykup szkolenie tutajJeśli chcesz poznać narzędzie TIK do pracy z uczniem z Autyzmem i uczniem z zespołem Aspergera wykup nasze szkolenie TUTAJ
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz