SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 25 maja 2021

DRUKOWANE SERCE DLA MAMY- DRUKARKI 3D W PROGRAMIE AKTYWNA TABLICA SPE

 


Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się tak jak my, czy warto zakupić dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi drukarkę 3D, to jednoznacznie odpowiadamy WARTO!

Dzisiaj podczas zajęć z przysposobienia do pracy nasi uczniowie mieli możliwość poznać zasady funkcjonowania drukarki 3D. Wspólnie skonfigurowaliśmy urządzenie i wybraliśmy projekty, które wydrukowaliśmy. Uczniowie postanowili, że będą to serca dla mamy. 

Intuicyjność i łatwość obsługi drukarki  3D firmy skriware sprawiła, że nasi uczniowie uczestniczyli w niezapomnianej lekcji, pełnej nowych wyzwań, magicznych procesów, których efektem końcowym były serca. 

Dzięki fantastycznemu, nowoczesnemu urządzeniu, które naszym zdaniem powinno być na wyposażeniu każdej, nowoczesnej szkoły nasi niepełnosprawni uczniowie mogli poczuć się sprawcami i pełnoprawnymi obywatelami cyfrowej rzeczywistości. O takiej szkole przyszłości, chyba wszyscy marzymy. 

Dlaczego warto korzystać w edukacji z drukarki 3D?

- pozwala na kreatywność i innowacyjność w działaniu uczniów

- wspomaga wyobraźnię

- pozwala na podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów

- daje szansę na sprawstwo

- pozwala na samodzielne projektowanie i szybkie zobaczenie efektów swojej pracy


Każda szkoła, w której uczą się dzieci ze SPE, może zakupić taki sprzęt dzięki programowi "Aktywna Tablica SPE. Co trzeba zrobić?

Wystarczy złożyć wniosek o grant. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.Zachęcamy też do bezpośredniego kontaktu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz