SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 21 listopada 2020

WIRTUALNE SPINNERY- KREATYWNE ĆWICZENIA PODCZAS ZDALNYCH LEKCJI
Spinnery, kołowrotki, koła fortuny i inne angażujące uczniów podczas zdalnych lekcji                    narzędzia, motywują do pracy, pomagają w utrwalaniu treści,  ale sprawdzają się  także jako  międzylekcyjne przerywniki, energizery i nagrody. 

Tym razem proponujemy wirtualne spinnery z liczbami, które wykorzystać możemy na wiele sposobów. Generując jedną planszę możemy utrwalać odczytywanie liczb, zapis wylosowanej liczby słownie. Uruchamiając dwa spinnery z wylosowanych wartości możemy utworzyć działanie dodawanie lub mnożenie liczb. Możemy ćwiczyć porównywanie liczb, ale także np. tworzenie z nich liczb wielocyfrowych w różnych konfiguracjach i zapis za pomocą liczb rzymskich. Losując 3 lub 4 liczby warto zastosować zadania polegające na zapisie liczb według kolejności, np. od najmniejszej do największej, wskazanie liczb parzystych, nieparzystych, czy zapisywać liczby wielocyfrowe.

Pomysłovw na ćwiczenia i aktywności mamy naprawdę wiele. Dlatego zachęcamy do stosowania tego typu aplikacji. Nie wymaga instalowania, logowania się i sprawia uczniom ogromna radość. Strona ze spinnerami znajduje się TUTAJ
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz