SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 11 stycznia 2021

NOWA FUNKCJA W APLIKACJI TEAMSProwadzenie zajęć online nie musi wykluczać pracy w grupach. Na platformach do edukacji zdalnej istnieją narzędzia, które umożliwiają tworzenie wirtualnych pokojów i przypisywanie do nich uczniów.
Taką formę pracy w aplikacji Teams umożliwia funkcja tworzenia pokojów typu ,,breakout room", za pomocą której przypiszemy uczniów do osobnych grup, a po skończonej pracy grupowej wrócimy do pierwotnego spotkania.


Jak skorzystać z tej funkcji? Oto kilka wskazówek.
1. Włącz nowe środowisko spotkań, wybierając Ustawienia w opcjach konta.2. Kliknij na ikonę spotkań, którą znajdziesz w górnym menu obok łapki.  Funkcja ta jest dostępna tylko w aplikacji Teams zainstalowanej na komputerze.
3. W oknie ustawień wybierz liczbę pokojów, które chcesz utworzyć oraz sposób przypisania uczniów; automatyczny lub ręczny.


4. W prawej części okna pojawią się opcje, pozwalające zarządzać utworzonymi grupami. `Jeżeli chcesz je zresetować lub utworzyć od nowa, kliknij na trzy kropki znajdujące u góry okna po prawej stronie i wybierz Utwórz ponownie pokoje.
5. Możesz także w dowolnym momencie utworzyć dodatkowe pokoje przyciskiem Dodaj pokój. 
6. Szczegółowe funkcje pokoju znajdziesz po kliknięciu na trzy kropki (zmiana nazwy, zamykanie, usuwanie i dołączanie do pokoju).

7. Po przydzieleniu zadań kliknij Uruchom pokoje.
8. Na ekranach uczestników spotkania pojawi się nowe okno spotkania z osobami, z którymi tworzy grupę.
9. Po skończonej pracy w grupach kliknij Zamknij pokoje.
10. Aby wysłać wiadomość do wszystkich otwartych pokojów kliknij więcej opcji w panelu pokoi i wybierz Utwórz ogłoszenie. Treść wiadomości zostanie wyświetlona na czacie każdego pokoju.

Jeżeli chcesz dokładnie poznać aplikacje Teams, Forms, Class Notebook i OneDrive oraz przeprowadzić spotkanie z rodzicami lub posiedzenie Rady Pedagogicznej koniecznie wykup nasze szkolenie. 

Szkolenie znajdziesz  TUTAJ


Możesz także zamówić szkolenie dla rady pedagogicznej.


Szkolenie zamów TUTAJBrak komentarzy:

Prześlij komentarz