SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 28 stycznia 2021

TUS z wykorzystaniem kart Educarium.
Trening Umiejętności Społecznych to ważny element zajęć w pracy z uczniami niepełnosprawnymi, a w szczególności z osobami z autyzmem. Jak zorganizować takie zajęcia, by były nie tylko skuteczne, ale także atrakcyjne i motywujące do ćwiczeń?

Proponujemy karty Educarium- Problemy i jak je rozwiązać - historyjki obrazkowe, dzięki którym podczas zajęć funkcjonowania osobistego i społecznego uczyliśmy się rozpoznawać sytuacje, nazywać je i proponować ich rozwiązanie.

Dzieci przeżywają wiele codziennych sytuacji konfliktowych jako uczestnik lub jako obserwator. Przedstawione historyjki omawiają wybrane trudne sytuacje, przy czym zakończenie może być dowolne. Dobierając kartę z rozwiązaniem według własnego uznania dzieci tworzą osobiste historie, często wynikające z ich doświadczenia życiowego. Dzięki temu seria "Problemy i jak je rozwiązać" jest wspaniałym narzędziem do rozmów i inspiracją do wartościowej dyskusji. Dzieci uczą się, że odmienne reakcje mogą prowadzić do szczęśliwego zakończenia lub mogą pogłębiać sytuację konfliktową. Tematyka: niebezpieczna gra, kłótnia, izolacja, przemoc, porwanie, wypadek. Doskonały materiał do wykorzystania na lekcjach wychowawczych lub w terapii.


Karty możesz zakupić TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz