SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 3 marca 2021

MENU KAWIARENKI W CANVIE- PROJEKT


 W ramach projektu "5 sposobów na matematykę" nasi uczniowie przygotowali szkolną kawiarenkę. Ich zadanie polegało na zaplanowaniu działań i stworzeniu harmonogramu, Ponadto musieliśmy zaplanować zakupy i wydatki na stworzenie szkolnej kawiarenki.

Wyszukiwaliśmy w internecie akcesoria i  rekwizyty oraz sprzęt niezbędny do jej urządzenia. Następnie obliczaliśmy kwotę, którą musimy wydawać na ich zakup i dokonaliśmy zakupów. Po dostarczeniu wszystkich elementów wyposażenia przystąpiliśmy do zorganizowania przestrzeni i stworzyliśmy szkolną kawiarenkę. 

Następnym etapem realizacji zadania było przygotowanie menu, to udało nam się z wykorzystaniem aplikacji Canva, Następnie oszacowaliśmy koszty przygotowania produktów i ustaliśmy ceny ofert w naszym menu.  Kolejnym etapem naszych działań było przygotowanie ogłoszenia o działaności naszej kawiarenki, zakup produktów, przygotowanie napoi, deserów i  ciasteczek, które sprzedawaliśmy w kawiarence. 

Po zorganizowaniu wszystkich niezbędnych rzeczy, rozpoczęliśmy działalność naszej kawiarenki. A efekty oceńcie sami. 

Oprócz nabycia umiejętności organizacyjnych i logistycznych podnieśliśmy kompetencje matematyczne w zakresie umiejętności robienia zakupów, szacowania cen, szacowania wydatków. Przygotowywania potraw, napoi, odmierzania produktów, obsługi sprzętu elektronicznego, obliczenia pięniędzy i czasu. 

Jak zorganizowaliśmy kawiarenkę?

Zdjęcia i relację obejrzyj TUTAJ


Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć takie plakaty, menu i inne grafiki, wykup szkolenie, do ktorego dostęp otrzymasz na pól roku.

Link do szkolenia znajduje się TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz