SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 2 marca 2021

MEMORY- ĆWICZENIA W ROZPOZNAWANIU EMOCJIKażdy z nas, a szczególnie dzieci, w tym trudnym czasie zmagają się z różnymi emocjami. Jedne z nich są przyjemne, inne mniej pozytywne. Aby nasi uczniowie potrafili mówić o emocjach i je nazywać, realizujemy wiele aktywności, wykorzystując kolorowe, kreatywne i lubiane przez uczniów pomoce dydaktyczne.

Wykorzystywane klocki, pacynki, karty czy gry nie są celem samym w sobie, ale środkiem do ich osiągania. Dlatego, zależy nam na tym, aby były one bezpieczne dla ucznia, atrakcyjne i pozwalały na twórcze i kreatywne działanie.

Podczas ostatnich zajęć nasi uczniowie mieli okazję wykorzystać atrakcyjne, drewniane i estetycznie wykonane klocki memory, które przedstawiają w zabawny sposób emocje.

Klocki wykorzystałyśmy w tradycyjny sposób jak w grze memory, ale sprawdziły się także, w dobieraniu w pary tych samych emocji, emocji przeciwnych. Były pretekstem do rozmów i naśladowania różnych emocji. Uczniowie kategoryzowali i na podstawie wylosowanych klocków odgrywali różne scenki.

Doskonała pomoc do przeróżnych aktywności.

Klocki można kupić w sklepie educarium.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz