SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 23 września 2021

ROZWIJAMY KOMPETENCJE EMOCJONALNO- SPOŁECZNEW szkole co jakiś czas podejmowane są aktywności związane z np. Dniem Autyzmu, Dniem Niepełnosprawności, Dniem Dyni, Dniem Czekolady, Tygodniem Supermocy czy Tygodniem Szczęścia. To cenne inicjatywy, ale czy warte zwrócenia uwagi na nie, tylko przez dzień lub tydzień?

Naszym zdaniem, każda inicjatywa, które porusza serca, edukuje, uświadamia i włącza do aktywności uczniów, ich rodziców i całe społeczeństwa jest warta uwagi.

W pracy pedagoga specjalnego, warto, a nawet należy mówić każdego dnia o emocjach, szczęściu, marzeniach i włączać uczniów w naturalny, płynny sposób do aktywności rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne. Aktywności podnoszące ich poczucie własnej wartości, poprawiające samopoczucie i dające poczucie sprawstwa i sukcesu. Po porostu bycia ważnym i potrzebnym. 

Podczas dzisiejszych zajęć integrując uczniów klasy młodszej i starszej, postanowiłyśmy o emocjach, marzeniach i szczęściu porozmawiać w trochę inny niż dotąd sposób. 

- W tym celu wykorzystałyśmy duże emotki, dymki komiksowe i teren wokół szkoły. 

- Uczniowie wcześniej brali udział w zajęciach w klasie, gdzie metodą giełdy pomysłów, wyrażali swoje opinie na temat tego co dla nich jest szczęściem.

-  Na tej podstawie powstały dymki z hasłami, które zostały wykorzystane w zajęciach w plenerze. 

Dymki komiksowe i emotki do wydruku możesz pobrać TUTAJ

- Wydrukowane pomoce dydaktyczne wykorzystałyśmy także jako dekorację klasY i uczniowie przygotowali klasową gazetkę. 

- Powstałe w parku zdjęcia posłużyły nam do rozwijania kompetencji cyfrowych, ponieważ w aplikacji Pizap dodaliśmy do nich napisy, ramki i wykonaliśmy kolaże.


Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz