SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 19 października 2021

Drzewko decyzyjne - szablon


Planując zajęcia z uczniami zależy nam przede wszystkim na  zaangażowaniu uczniów, ważne jest to, by aktywność dziecka przewyższała aktywność nauczyciela. Jak to osiągnąć? Wystarczy stosować metody aktywizujące, ponieważ umożliwiają one aktywną naukę, uczenie się przez działanie, przeżywanie, odkrywanie, poznawanie.

Jedną z takich strategii jest metoda drzewka decyzyjnego. 

W metodzie tej, w sposób graficzny, przedstawiamy proces podejmowania decyzji,  stosując różne rozwiązania danego problemu. Pozwala ona również dostrzec skutki przyjętego rozwiązania. Istotnym elementem jest także określenie wartości, jakie uznaje osoba, która podejmuje decyzję.  

Przygotowałyśmy schemat drzewka, który łatwo dostosować do swoich potrzeb. Można go pobrać i przesłać uczniom lub udostępnić w Classroom.


Jak pracować metodą drzewka decyzyjnego? 

  • w pniu drzewa wpisz problem do rozwiązania;
  • w gałęziach zapisz możliwe rozwiązania problemu; 
  • w koronie drzewa należy określić cele i wartości, którymi kieruje się osoba podejmująca decyzję; 
  • określ przewidywane skutki pozytywne i negatywne poszczególnych wariantów rozwiązania. 
Kartę pracy pobierzesz TUTAJ

 Jeżeli chcesz poznać inne metody aktywizujące, skorzystaj z naszego szkolenia oraz z materiałów ułatwiających wykorzystanie poszczególnych strategii na lekcji.Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz