SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 7 listopada 2021

Koło fortuny z nowymi funkcjamiMetody aktywizujące, to przede wszystkim takie, które uruchamiają w uczniu aktywność, twórcze działanie i wpływają na to, że zachodzi pewien proces. 

Uczniami powinny być wykonawcami i twórcami działań, które mają miejsce na zajęciach. Jak sprawić, by nasi uczniowie chceli być aktorami sceny jaką jest lekcja, a efekty spektaklu były jak najbardzej wymierne i wysokie. 

Nie jest to trudne zadanie, wystarczy zaproponować im takie aktywności, które będą przede wszystkim atrakcyjne, nowoczesne i dostosowane do ich preferencji, zainteresowań i możliwości. Każdy dzień szkolny może być pretekstem do takich właśnie ćwiczeń i działań. 

Warto w tym celu wykorzystać proste narzędzie jakim jest koło fortuny. Za jego pomocą możemy; 

- zaktywizować uczniów poprzez losowanie zadań do wykonania,

- koło możemy wykorzystać na początku zajęć jako pomoc w utrwaleniu treści z poprzednich zajęć,

- możemy wykorzystać jako narzędzie do podsumowania lekcji, wpisując do niego nowo poznane treści, by je usystematyzować, podsumować i utrwalić,

- bardzo często wykorzystujemy koło do losowania zadań projektowych,

- do losowania zadań i ćwiczeń podczas lekcji i zajęć rewalidacyjnych.


Koło w narzędziu stopwatch wykorzystujemy od dawna, ale w ostatnim czasie znacznie się ono zmieniło, doszła dodatkowa funkcja, która pozwala na generowanie koła z grafiką. 

Przykład takie koła z symbolami Polski i skojarzenia z Polską udostępniamy poniżej.

Interaktywne koło fortuny znajdziesz TUTAJ


JAK WYGENEROWAĆ TAKIE KOŁO FORTUNY?

1. Wejdź na stronę: www.online-stopwatch.com

2.  Edytuj koło, klikając na ikonkę koła zębatego- ustawień w lewym, górnym rogu.

3. Uzupełnij tabelę wyrazami, działaniami matematycznymi, znakami lub liczbami.

4.  W wersji z nowościami możesz wygenerować koło z grafiką, zatem w ostatnim polu dodaj ikonki, grafikę z rysunkami lub zdjęcia i klikając na przycisk START PICTURE PICKERS!Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz