SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 15 listopada 2021

Ortografia z Dashem


Roboty Dach i Dot Firmy Wonder to jedno z ulubionych narzędzi edukacyjnych naszych uczniów.  Można je wykorzystać nie tylko do nauki programowania, świetnie sprawdzą się także na zajęcia rewalidacyjnych, czy lekcjach języka polskiego, skutecznie oddziałując na uczniów ze SPE poprzez stosowanie nowatorskich i angażujących rozwiązań technologicznych. 

Przykładem takiego wykorzystania tych sympatycznych robotów są zajęcia, podczas których uczniowie utrwalali pisownię wyrazów z ,,ó” i ,,u”. Zainstalowaną na tabletach aplikację Go, wykorzystałyśmy do sterowania robotem, usprawniając przy okazji koordynację wzrokowo-ruchową oraz do sygnalizowania światłami pisowni konkretnego wyrazu. Robot po dotarciu do wybranego wyrazu sygnalizował światłem odpowiednią pisownię (kolor zielony ,,u”, kolor czerwony ,,ó”) Następnie uczeń uzupełniał je. 
Do utrwalenia pisowni ćwiczonych wyrazów wykorzystałyśmy kartę pracy z kolorowymi ilustracjami, które uczniowie wycięli, wkleili do zeszytu i podpisali. Pisownię wyrazów sprawdzali z etykietami, które wcześniej uzupełnił robot. Na koniec utrwaliliśmy zasady ortograficzne, dotyczące pisowni wyrazów z ,,ó" i ,,u".


Kartę pobierzesz TUTAJ
Etykiety pobierzesz TUTAJ

Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz