SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 30 grudnia 2021

CHMURY WYRAZOWE - ŻYCZENIA NA NOWY ROK

 


Za kilka dni Nowy Rok. Podczas zajęć będziemy z pewnością planować nasze działania, określać nasze plany i działania na nowy etap. Może także stworzymy krótkie życzenia i sformułujemy nasze nadzieje.

Warto w tym celu wykorzystać aplikacje i programy do generowania chmur wyrazowych, które nam to zadanie nie tylko ułatwią, ale przede wszystkim uatrakcyjnią nasz przekaz. 

W związku z tym proponujemy kilka bezpłatnych narzędzi do generowania chmur wyrazowych.

1. Aplikacja weboowa Word Art:   TUTAJ

Warto na tej stronie założyć swoje konto, by stworzone materiały mogły się zapisać, a tym samym, byśmy mogli mieć do wygenerowanych chmur dostęp przez dłużysz czas i możliwość ich edycji.

-  Kliknij w przycisk Create now


- Wypełnij formularz generatora.  Wpisz wybrane wyrazy, wybierz fonty, kształt i pozostałe opcje.Kliknij na czerwony przycisk visualize i wygeneruj chmurę. Każdrazowo po naniesieniu zmian należy ponownie kliknąć visualize. 


Chmurę można pobrać na swój komputer w bezpłatnych dwóch formatach, bo nie wszystkie opcje są w darmowej wersji,  zapisać ją na swoim koncie lub wydrukować bezpośrednio ze strony.


2. Platforma ABCya:  TUTAJ

- Jej menu jest intuicyjne i łatwe w użyciu. Po wejściu na stronę należy uruchomić przycisk start i skorzystać z generatora. 

- Po wpisaniu wyrazów do okna roboczego, klikamy create. 


- Program wygeneruje domyślną chmurę wyrazową, którą możemy edytować za pomocą górnego menu.


- W zakładce menu mamy możliwość zapisania chmury i pobrania na swój komputer, ale także jej druku. 
Powodzenia!
Mantimeter:  TUTAJ

To prosta aplikacja pozwalająca uzyskać w bardzo szybkim czasie zwięzłe odpowiedzi na pytania. 
Często wykorzystywana jako forma zdobywania informacji zwrotnej i świetnie sprawdzi się w generowaniu chmury wyrazowej z życzeniami czy postanowieniami.
Jak skorzystać z tego narzędzia?

1.. Wejdź na stronę:  https://www.mentimeter.com/ 

2. Załóż konto klikając najpierw na samym dole strony w przycisk na get started.
3. Następnie kliknij new presentation.
4. Wpisz temat chmury, a następnie wybierz formę zbierania odpowiedzi. Może to być na przykład chmura wyrazowa.
5. Jeszcze raz wpisujemy tytuł lub pytanie, zaznaczamy ile odpowiedzi może udzielić jedna osoba i czy można kilka razy udzielić odpowiedzi. Wówczas należy odhaczyć opcję Extras. Po zapisaniu ankiety generujemy link do udostępnienia lub kod qr poprzez przycisk share. Możemy odpowiadać na pytania wchodząc na stronę www.menti.com i w odpowiednie miejsce wpisując unikalny kod do ankiety, który znajduje się w wygenerowanym linku. 
Jak wygląda ankieta?Wygenerowaną chmurę możemy pobrać na swój komputer w pliku pdf lub jako screen ekranu.
Szukasz innych materiałów i sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów edukacyhnych, do których będziesz miał dostęp przez pół roku.Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.
1 komentarz: