SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 6 kwietnia 2022

TUS z kostkami emocji


Jedną z form udzielanej w szkole pomocy psychologiczno-pedagogicznej są zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne.Służą one rozwijaniu umiejętności rozpoznawania i panowania nad swoimi emocjami oraz odczytywania emocji innych. Podczas zajęć ćwiczy się także  konkretne zachowania w określonej sytuacji społecznej. Aby zmotywować uczniów do działania, warto wykorzystywać nieszablonowe i  innowacyjne metody pracy, które sprawią, że uczniowie nie tylko chętnie przyjdą na takie zajęcia, ale przede wszystkim nauczą się nawiązywać satysfakcjonujące relacje z rówieśnikami i osobami dorosłymi. Ciekawą propozycją, która pozwoli nauczycielowi zaplanować zestaw ćwiczeń,  są kości emocji. Okazuje się, że taka oryginalną pomoc dydaktyczną można wydrukować, korzystając z drukarki 3D. Oto kostki, które wydrukowane zostały w naszej szkole.


Propozycje ćwiczeń z wykorzystaniem kości emocji:

  1. Narysuj wylosowane emocje i nazwij je.
  2. Wskaż sytuacje, w których spotykasz się z wylosowaną emocją.
  3. Dobierz zdjęcie do wylosowanej emocji.
  4. Wyszukaj emotkę pasującą do wylosowanej buźki.
Materiały do wydrukowania 
Pliki do drukarki 3D znajdziesz TUTAJ
Emotki pobierzesz TUTAJ
Zdjęcia pobierzesz TUTAJ

Jeżeli chcesz poznać inne pomysły na zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne oraz narzędzia TIK umożliwiające przygotowanie interaktywnych ćwiczeń z zakresu TUS zapraszamy na nasz webinar, który odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18.00. Link do zapisów: Szukasz innych materiałów i sprawdzonych szkoleń np. z Aktywnej Tablicy?

Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów edukacyjnych, do których będziesz miał dostęp przez pół roku.


Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego

Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz