SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 5 maja 2022

BIURO INFORMACJI EUROPEJSKIEJ

 


W poniedziałek, 9 maja obchodzić będziemy Święto Europy. Już dziś uczniowie klasy przysposabiającej do pracy, w ramach realizowanego ogólnopolskiego projektu eTwinning „ Wirtualne wędrówki po krajach UE” zorganizowali dla swoich kolegów i koleżanek Biuro Informacji Europejskiej.

Uczniowie, którzy odwiedzili nasze biuro mogli poćwiczyć rozpoznawanie flag państw UE i dopasować właściwe etykiety z ich nazwami. Utrwalili sobie najważniejsze informacje o Unii Europejskiej, poszukiwali informacje w dostępnych w biurze biuletynach i informatorach. Był to fantastyczny pretekst do aktywnego i pełnosprawnego uczestnictwa w zjednoczonej Europie i podniesienia świadomości europejskiej.

Aby przećwiczyć rozpoznawanie flag, uczniowie dzień wcześniej przygotowali interaktywne ćwiczenia i filmik, który pozwala ana weryfikację wiedzy.


Wszyscy odwiedzający wzięli udział w  quizie na temat znajomości flag państw należących do UE. Ponadto każdy z nich otrzymał fantastyczne informatory i pomoce dydaktyczne, której otrzymaliśmy od Komisji Europejskiej w Polsce oraz od Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Poznaniu.

Więcej na temat naszego projektu i działań projektowych przeczytasz ba blogu.

BLOG PROJEKTU

RELACJA Z DZISIEJSZEGO WYDARZENIA NA PADLECIE TUTAJ


Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.Utworzony za pomocą aplikacji Padlet

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz