SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 4 maja 2022

Usprawnianie uczniów z wykorzystaniem SkriBota


Jak zwiększyć zaangażowanie na zajęciach rewalidacyjnych? Jak uczyć logicznego myślenia? Jak usprawniać orientację przestrzenną? Koniecznie trzeba zaprosić na zajęcia SkriBota.

Ten wszechstronny robot, nie tylko zaprzyjaźni się uczniem, ale pomoże nauczycielowi zaplanować ciekawe  i angażujące aktywności. Dla starszych miłośników technologii, warto wdrożyć elementy programowania, co dzięki bezpłatnej aplikacji, wykorzystującej zestaw kolorowych bloczków nie będzie wcale takie trudne. Oto przykład zajęć rewalidacyjnych, podczas których jedno z zadań zostało zaplanowane z użyciem robota. Tematem przewodnim lekcji były symbole narodowe. To do nich dziecko musiało znaleść drogę najpierw wykorzystując  w aplikacji pilota, a potem programując trasy za pomocą bloczków. 


Aplikację pobierzesz TUTAJ i TUTAJ
Każda trasa była na bieżąco korygowana, tak aby SkriBot pokonał poprawnie wyznaczoną drogę.  Dodatkowo dziecko utrwalało kierunki prawo, lewo, do przodu, do tyłu. Po takich zajęciach okazało się, że nauka może być świetną zabawą.

Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz