SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 9 czerwca 2022

ŚRODKI STYLISTYCZNE - KARTY DO GRY W BINGO


Gra bingo to świetny sposób na aktywną prace na lekcji. Dzięki bingo uczniowie mogą ćwiczyć praktycznie wszystko, od umiejętności matematycznych po zagadnienia z gramatyki czy ortografii. Z łatwością można stworzyć własne plansze do BINGO, wykorzystując chociażby generator, który znajdziesz TUTAJ. 

Udostępnione poniżej plansze ułatwią uczniom utrwalenie wiadomości na temat środków stylistycznych. W jaki sposób? Na specjalnie przygotowanych kartach do BINGO wpisałyśmy nazwy tropów stylistycznych. Dodatkowo przygotowałyśmy karteczki z definicjami. Dzieci otrzymały karty BINGO i karteczki z objaśnieniami. Następnie kolejno losowały, odczytywały wylosowane środki stylistyczne i zaznaczały je na planszy.  Jeżeli ktoś zaznaczył błędne pole, zdejmował pionek z karty. Ta osoba, która pierwsza zaznaczyła pięć pół w poziomie, pionie lub po skonie wygrywała zabawę.


Karty do gry w BINGO pobierzesz TUTAJ

Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz