SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 15 września 2022


Jako entuzjastki nowoczesnych technologii, nieustannie szukamy rozwiązań, które  stworzą naszym uczniom przyjazne i angażujące środowisko uczenia się, a nam nauczycielom pomogą w skutecznym przekazywaniu wiedzy. 

Jednym z narzędzi, które bardzo ułatwia nam pracę, a uczniom naukę,  jest interaktywny monitor myBoard firmy Mentor. Monitor ma intuicyjny interfejs, nasi uczniowie bardzo szybko opanowali umiejętność obsługi urządzenia. 


Okazało się również, że  przy zakupie monitora  myBoard, uzyskaliśmy dostęp do platformy myBoard PLUS  TUTAJ, na której mamy  dostęp do dodatkowych licencji dla programów, które pomagają nam w prowadzeniu zajęć. Są to mi.in Genially Pro, które wykorzystujemy do tworzenia interaktywnych zadań i prezentacji, Meridian Prime, dający dostęp do multimedialnych map, czy Corinth z biblioteką modeli 3D. Co prawda dostęp jest czasowy, ale póki co korzysamy z tych aplikacji bez ograniczeń.


Odkąd w klasie pojawił się monitor, zapomnieliśmy o tablicy suchościeralnej i wyczerpanych pisakach, ponieważ dzięki funkcji DrawViewX  możemy tworzyć notatki w wygodny i szybki sposób. DrawViewX umożliwia dodatkowo łatwe rysowanie rożnymi kolorami, dzięki czemu stworzenie kolorowej sketchnotki, czy atrakcyjne wizualnie mapy myśli jest bardzo proste. Wielu nauczycieli pyta nas,  jaki sprzęt kupić do swojej kasy, interaktywną tablicę, czy monitor dotykowy? Naszym zadaniem zdecydowanie lepszym wyborem będzie monitor. Powieszony na ścianie wyświetla bardziej wyraźny obraz niż tablica i projektor, nie wymaga specjalnego oświetlenia, ma wbudowane głośniki oraz system operacyjny Android. Nie zostawia cienia, a  dzięki monitorowi myBoard możemy w łaty sposób przesyłać rzeczy z telefonu na ekran monitora za pomocą funkcji ScreenShare. Ta funkcja daje nam możliwość prezentowania treści z każdego miejsca w  klasi (nie trzeba podchodzić do sprzętu), a dzięki wcześniej wspomnianej lepszej jakości obrazu i możliwości powiększania wyświetlanych treści, wszystkie dzieci wyraźnie widzą to co prezentuje nauczyciel.Ten monitor, który wisi w naszej kasie jest sprzętem prawie idealnym. Zawsze możemy liczyć na wsparcie techniczne pracowników myBoard, widać, że istniejąca na rynku od dawna firma dba o swoich klientów. Jeżeli szukacie monitora do swojej klasy to urządzenie myBoard będzie doskonałym wyborem, zresztą jak każdy sprzęt zakupiony w firmie Mentor.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz