SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 22 września 2022

SCOTTIE GO SPECJALNE POTRZEBY EDUKACYJNEChcąc niwelować dysfunkcje uczniów związane z orientacją przestrzenną, spostrzeganiem, koordynacją wzrokowo- ruchową , ale także z pamięcią i logicznym myśleniem na swoich zajęciach sięgamy po rozwiązania niestandardowe. 

Takie, które są atrakcyjne wizualnie dla naszych uczniów, które zachęcają do ćwiczeń, ale są też doskonałe pod względem merytorycznych i metodycznym. Na rynku istnieje mnóstwo gadżetów i pomocy dydaktycznych, ale nie wszystkie nadają się dla uczniów wymagających specjalnego wsparcia, uczniów z deficytami i niepełnosprawnościami. 

Pakiet “SPE Scottie Go!” jest adresowany do nauczycielek i nauczycieli, którzy chcą realizować podstawę programową i wykorzystać elementy kodowania/programowania w pracy z uczniami o specjalnych i „szczególnych” potrzebach edukacyjnych z zaburzeniami procesów uczenia się, uczniów z autyzmem i zespołem Aspergera, m.in. na zajęciach terapii pedagogicznej oraz rewalidacyjnych. 

Rozwiązanie idealnie sprawdza się również w indywidualizacji oraz edukacji włączającej, a zaproponowany w pakiecie specjalny zeszyt dla nauczyciela ze scenariuszami zajęć pozwala na pracę z uczniami w zakresie:

- pamięci oraz analizy i syntezy wzrokowej;

- orientacji w przestrzeni i schemacie własnego ciała;\

- logicznego myślenia i ciągów przyczynowo - skutkowych;

- podstawowych operacji matematycznych.

Aktywności z grami Scottie Go! mają niski próg wejścia, jednocześnie wykorzystują mechanizmy grywalizacji. Pozwala to na uzyskanie efektu emocjonalnego zaangażowania uczniów i uczennic w kolejne zajęcia realizowane ze Scottiem.

A jakie?

- przyjazne rozwiązanie w dysfunkcjach ruchu i wzroku,

- możliwość pracy grupowej i indywidualnej,

- bezpieczne materiały,

- komunikacja wizualna dźwiękowa o poprawności rozwiązania,

- możliwość pracy z tabletem/komputerem/smartfonem lub bez urządzenia,

- możliwość wykorzystania w pracy posiadanej tablicy, monitora interaktywnego.

Bohaterem serii gier do nauki programowania Scottie Go! jest sympatyczny kosmita Scottie, którego liczne przygody przeżywacie wraz z uczniami, łącząc tradycyjną "planszówkę" z bezpieczną aplikacją. Dzieci grając uczą się podstaw programowania poprzez zabawę! Pomagają Scottiemu w różnych misjach układając komendy z bloczków, które skanują, a Scottie je wykonuje na ekranie urządzenia lub tradycyjnie poruszając się po fizycznej planszy. Gry Scottie Go! łączą świat aplikacji z rozwojem psychofizycznym i współpracą! Maskotka uatrakcyjnia zajęcia i angażuje dzieci w różnym wieku.

15 scenariuszy zajęć SPE zostało dostosowanych przez Krzysztofa Jaworskiego, koordynatora i trenera edukacyjnego, związanego ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Absolwenta programu Future Classroom Lab, realizowanego przez European Schoolnet w Brukseli. Uczestnika międzynarodowych konferencji Scratcha w Budapeszcie i USA (MIT, Boston).

Nauka ze Scottie Go! umożliwia również konstruowanie programów z wykorzystaniem wirtualnych bloczków ( to wchodząca w skład pakietu SPE aplikacja Scottie Go! Dojo), które dzieci mogą układać na ekranie tabletu, monitora interaktywnego, tablicy interaktywnej.

W skład pakietu dla 4-8 uczniów wchodzą:

- 4 gry Scottie Go! Basic,

- duże Bloczki Magnetyczne Scottie Go!,

- maskotka Scottie,

- zeszyt 15 scenariuszy zajęć,

- 15 licencji aplikacji Scottie Go! Dojo BASIC,

- atrakcyjne opakowanie zbiorcze do kolorowania.

W pracy z naszymi uczniami pakiet sprawdził się w każdym aspekcie i polecamy go również państwu.


Pakiet Scottie Go dla SPE możesz kupić TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz