SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 19 grudnia 2022


Jak zachęcić uczniów do czytania lektur? Warto planować ciekawe i nieszablonowe lekcje, które zaciekawią i zaintrygują wszystkich uczestników zajęć. W dobie Laboratoriów Przyszłości, gdy dostępne mamy drukarki 3D, długopisy 3D, okulary VR, czy zielone ekrany nie jest to wcale takie trudne. Jak mogą wyglądać taki zajęcia? Zobacz nasze propozycje i zacznij pracować projektowo, polisensorycznie               i innowacyjnie.  

W ramach projektu i innowacji ,,Lektury w 3D" w okresie przedświątecznym mogliśmy wziąć na warsztat tylko jedną lekturę? Jaką? Oczywiście ,,Opowieść wigilijną". I tym razem uczniowie ZSS w Kowanówku i uczniowie SP w Połajewie wspólnie podjęli wyzwanie i z niesamowitym zaangażowanie wykonali wszystkie zaplanowane działania. Oto krótki opis aktywności.

Okulary VR i zadania przygotowane przez p. Martę Nowak.

Zestaw ćwiczeń osadzonych w aplikacji Thinglink, dostępnych dzięki okularom VR.Karta pracy przygotowana do zadań udostępnionych w okularach VR


Stworzenie ducha w Scratchu wg opisu - zadanie przygotowane przez p. Miłkę Nowicką

Uczniowie tworzyli duchy, wykorzystując dostępne elementy zaprogramowane w Scratchu. Każda grupa  otrzymała również krótki opis ducha, który ułatwił ósmoklasistom wykonanie zadania.


>


Kodowanie z duchami z drukarki 3D - specjalni.pl

W kolejnym zadaniu uczniowie utrwalili wiedzę na temat duchów, oznaczając kolorowymi żetonami, (wydrukowanymi w drukarce 3D) informacje na temat poszczególnych zjaw.Zajęcia zakończyło zadanie z ulubionym długopisem 3D. Ósmoklasiści wydrukowali Scrooge'a i ożywili go w aplikacji ChatterPix Kid. Postać Ebenezera sfotografowali  na zielonym tle, które zamienili na londyńskie ulice. 

Na tak zaplanowanych lekcjach na nudę nie ma czasu. Uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością przygotowując duchy, czy drukując i animując Scrooge'a.  Wszystkie wykonane prace prezentowane były na monitorze MyBoard, z którym uczniowie łączyli się bezpośrednio z tabletów. Monitor firmy Mentor, bardzo ułatwił nam pracę. 


Z pewnością to nie ostatnie  spotkanie z lekturą w 3D i VR. Przed nami kolejne utwory. Jakie? Przekonacie się po feriach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz