Dzień Chłopca to doskonała okazja, aby zorganizować ciekawe i integracyjne zabawy w szkole lub na zajęciach dodatkowych. Jednym z narzędzi, które można wykorzystać, jest generator awatarów dostępny na stronach takich jak Awatarmaker.
W jaki sposób można wpleść go w aktywności, które jednocześnie będą rozwijały kreatywność, współpracę i umiejętności społeczne? Jak wykorzystać generator awatarów?
Link do generatora TUTAJ
Tworzenie unikalnych awatarów przez dzieci.
Każde dziecko może stworzyć własnego awatara, wybierając spośród różnych opcji wyglądu: włosów, koloru skóry, ubrań czy dodatków. Dzięki temu każde z dzieci stworzy postać, która odzwierciedli ich osobowość lub zainteresowania.
Zabawy i aktywności integracyjne z awatarami
a) Prezentacja awatarów własnych, ale także na przykład wylosowanych kolegów lub koleżanek. Dzieci mogą zaprezentować swoje awatary przed grupą. Każde dziecko mogłoby opowiedzieć, dlaczego wybrało taki wygląd, co postać lubi robić, jakie ma pasje. To świetny sposób na przełamanie lodów i lepsze poznanie się nawzajem.
b) "Mój awatar, ja w przyszłości". Zabawna gra, w której dzieci tworzą awatara, który ma reprezentować ich samych za 10 lat. Co będą robić, kim chcą zostać? Po stworzeniu awatara, każde dziecko opisuje swoje marzenia i plany na przyszłość. To ćwiczenie rozwija wyobraźnię oraz umiejętność wyrażania swoich myśli.
c) Tworzenie historii z awatarami. Grupa dzieci może wspólnie stworzyć krótką historię, w której bohaterami będą ich awatary. Mogą to być przygody w wymyślonym świecie, pełnym zagadek i wyzwań. Taka zabawa uczy współpracy, komunikacji oraz wspólnego rozwiązywania problemów.
d) Awatary jako nagrody. Jeśli organizujesz quizy lub konkursy z okazji Dnia Chłopca, awatary mogą stać się symbolicznymi nagrodami. Zwycięzcy mogą np. stworzyć specjalne "superbohaterskie" wersje swoich awatarów, co będzie dodatkową motywacją do aktywnego udziału w zabawie.
e) Galeria klasowych awatarów. Na podstawie przygotowanych awatarów możemy stworzyć galerię klasowych awatarków. Wydrukowane awatary możemy zamieścić na gazetce, podpisać imieniem, możemy także przypiąć karteczki, na których uczniowie napiszą dla siebie jakieś miłe słowa.
f) Ramka z awatarem chłopca. Dziewczynki mogą wcześniej przygotować awatary chłopców z klasy, wykonać własnoręcznie rami i podarować chłopcom jako prezent od serca.
Generator awatarów, dzięki szerokiemu wachlarzowi opcji wyglądu, pozwala dzieciom na twórcze wyrażanie siebie, a także na poznanie i akceptowanie różnorodności. Możliwość dostosowania koloru skóry, włosów czy ubrań może służyć jako doskonały punkt wyjścia do rozmów o różnicach między ludźmi oraz o tym, jak ważne jest, aby każdy mógł być sobą.
Jak zorganizować takie zajęcia?
- Upewnij się, że dzieci mają dostęp do urządzeń (komputerów, tabletów, smartfonów) z dostępem do Internetu, gdzie będą mogły korzystać z generatora awatarów. Ważne jest też zaplanowanie czasu na indywidualne tworzenie awatarów oraz wspólne omawianie wyników.
- Zadbaj, aby atmosfera podczas zajęć była przyjazna i pełna wsparcia. Dzieci powinny czuć się swobodnie w wyrażaniu siebie, a ich awatary i historie powinny być przyjmowane z szacunkiem i ciekawością.
- Przedstawienie jasnych zasad zabawy i podziału na etapy (np. najpierw tworzymy awatary, potem prezentacje, a na koniec wspólna historia) pomoże utrzymać porządek i płynność zajęć. Warto także uwzględnić przerwy, aby dzieci mogły chwilę odpocząć od ekranów.
Wykorzystanie generatora awatarów podczas obchodów Dnia Chłopca to nie tylko kreatywna i angażująca zabawa, ale również doskonała okazja do nauki integracji, współpracy i wzajemnego szacunku. Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się wyrażania siebie, rozwijają swoją wyobraźnię oraz uczą się pracy w grupie.
DZIEŃ CHŁOPCA- KARTY PRACY
Polecamy nasze karty pracy, które zostały opracowana na Dzień Chłopca.
Część 1 – organizacja zajęć świetlicowych, plan pracy i sprawozdanie.
Potrzebujesz wsparcia w zakresie planowania zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, w sporządzeniu programu tych zajęć, zeszytu obserwacji i doboru ćwiczeń i aktywności oraz wpisu do dziennika zajęć?
Skorzystaj z naszego szkolenia i e-booka, który jest publikacją pdf zawierającą najważniejsze informacje, przykładowy program, zeszyt obserwacji, okresową ocenę funkcjonowania dziecka, przykłady ćwiczeń i wpisów do dziennika.
Publikacja jest kompleksowym wsparciem nauczycieli i zawiera wzory i przykłady zapisów w niezbędnej dokumentacji. Pliki są edycji i gotowe do dostosowania do potrzeb danego nauczyciela. Publikacja zawiera 45 stron, plus zewnętrzne pliki do edycji.
E-BOOK Z MATERIAŁAMI KUPISZ TUTAJ plus szkolenie
Pomocne materiały w pracy z uczniami ze SPE
- programu zajęć,
- przykładowych wpisów do dziennika,
- przykładowych ćwiczeń,
- oceny efektywności,
- gotowych zadań.
Szczegóły TUTAJ | Szczegóły TUTAJ | Szczegóły TUTAJ |
- programu zajęć,
- przykładowych wpisów do dziennika,
- przykładowych ćwiczeń,
- oceny efektywności,
- gotowych zadań.
Szczegóły TUTAJ | Szczegóły TUTAJ | Szczegóły TUTAJ |
Szczegóły TUTAJ | Szczegóły TUTAJ | Szczegóły TUTAJ |
Szczegóły TUTAJ | Szczegóły TUTAJ |
Szczegóły TUTAJ | Szczegóły TUTAJ |
Szczegóły TUTAJ | Szczegóły TUTAJ |
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz