SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

piątek, 4 marca 2016


Stworzone przez uczniów klasy przysposabiającej do pracy gry planszowe i stolikowe okazały się sukcesem. Uczniowie chętniej utrwalają wiadomości, doskonalą swoje umiejętności strategiczne i ćwiczą logiczne myślenie.
Tak jak obiecaliśmy, zaprojektowaliśmy nową grę planszową, która ma ułatwić uczniom realizującym projekt "Europo witaj nam", przygotowanie się do szkolnego konkursu wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Opracowana i przygotowana gra "Wędrówki po krajach Unii Europejskiej", składa się z planszy do gry, małych plansz z flagami państw, pojedynczych flag, pionków do gry, kostki oraz instrukcji. 
Uczniowie poruszają się po planszy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, o tyle miejsc ile wyrzucą kostką do gry. W przypadku, kiedy gracz stanie pionkiem na fladze, musi wskazać jakie to państwo, a w innej, trudniejszej wersji należny jeszcze podać nazwę stolicy tego kraju.  Prawidłowa odpowiedź jest nagradzana flagą, którą uczestnik gry może położyć na swojej małej planszy, kompletując ją. Osoba, która pierwsza zapełni całą planszę flagami wygrywa. Trasę wędrówki można przejść wiele razy, aż do skompletowania zestawu 28 flag.  Zachęcamy Was do zabawy, mamy nadzieję, że gra dostarczy Wam wielu pozytywnych wrażeń i wzbogaci Wasze wiadomości na temat stolic i flag państw członkowskich UE.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz