SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 11 października 2016


Empatio to kolejna gra, którą wykorzystujemy na swoich lekcjach. Oferuje ona zestaw pięknych, kolorowych kart rozwijających wyobraźnię, tarcze z emocjami, tarczę z punktacją, planszę i pionki. Jak można wykorzystać Empatio na zajęciach? Jest ona świetną pomocą dydaktyczną zwłaszcza na lekcjach z dziećmi z zespołem Aspergera.
Karty pobudzają wyobraźnię, prowokują do wypowiedzi, tarcze z emocjami zmuszają dziecko do określenia nastroju bohaterów czytanych opowiadań. Podczas lekcji o stworzeniu człowieka i życiu w Raju Maciej. przy pomocy tarcz emocji i na podstawie przeczytanych fragmentów opowiadania, określał odczucia bohaterów. Omawiając związki frazeologiczne związane z Rajem ilustrował ich przenośne znaczenie wyszukując pasujące do nich karty. Taka forma pracy do doskonałe rozwiązanie dla dziecka z zespołem Aspergera. Dzieci te mają duże problemy z określaniem i wyrażaniem emocji, nie rozumieją znaczenia przenośnego słów, wyrażeń, sytuacji dlatego ćwiczenie tych umiejętności w ich przypadku jest bardzo ważne. Empatio pozwala nie tylko na usprawnianie tych deficytów, pozwala również zaplanować ciekawe, angażujące i  intrygujące lekcje.

Grę można kupić  tutaj, po podaniu hasła: "Specjalni na 5!" otrzyma się  5% rabatu. Promocja trwa do 10 października 2016 r 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz