SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 19 grudnia 2020

Świąteczne kodowanie

Wszystkie aktywności, które przybliżają naszym uczniom świąteczne symbole, tradycje i zwyczaje Bożego Narodzenia są bardzo potrzebne i przyniosą na pewno zamierzone efekty.

Uczniowie potrafią być kreatywni, twórczy i  aktywni na zajęciach jeśli zaproponujemy im nieszablonowe zadania. My jako entuzjastki nowoczesnych technologii i kodowania staramy się, aby wplatać takie metody pracy w codziennych zajęciach. Dlatego tym razem proponujemy utrwalanie bożonarodzeniowych symboli  poprzez proste aktywności z kodowaniem. Przygotowałyśmy karty pracy, które mamy nadzieję są dla dzieci na tyle atrakcyjne, że zmotywują je do twórczej pracy, a przy okazji rozwiną logiczne myślenie, orientację przestrzenną i utrwalą pożądaną wiedzę na temat świąt.

Zadanie polega na odczytaniu kodu z planszy literowej. Wyznacznikiem kodu są kolorowe kółka oraz strzałki, które wskazują kierunek do odczytania właściwej litery. Karty mają 2 poziomy trudności i można je dostosować do umiejętności uczniów. Zaczynamy od najłatwiejszej, gdzie dzieci odczytują wyraz za pomocą kodu strzałkowego. Druga, gdzie uczniowie mają za zadanie odczytać wyraz zakodowany poprzez ukryte symbole w kółkach i strzałki wskazujące kierunek odczytania liter.

Jeśli posiadacie podłogowe maty do kodowania to warto najpierw zaprezentować zadanie na dużej powierzchni i przejść do kart pracy.


4 komentarze:

  1. Dzięki za krzyżówki, są świetne i na pewno wykorzystam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Doskonała pomoc na zajęcia, dziękuję.

    OdpowiedzUsuń
  3. W jakim programie zostały stworzone te karty pracy? Ręcznie? Bardzo fajne

    OdpowiedzUsuń