SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 16 maja 2019

Aplikacja - Poznaj i dopasuj.


Aby uatrakcyjnić zajęcia rewalidacyjne czy wspomóc terapię dzieci z trudnościami w  spostrzeganiu, skupianiu uwagi i zapamiętywaniu warto sięgnąć po grę  edukacyjną dla dzieci, która nie tylko usprawnia, ale także rozwija pamięć, zdolność logicznego myślenia, umiejętność łączenia faktów, kojarzenia, a nawet płynności i dokładności ruchów.
Gra rozszerza także zasób słownictwa. Jeśli jednak chcemy, aby nasze dziecko poznało słowa w języku obcym, wystarczy wybrać inny z dostępnych w grze języków i cieszyć się edukacją językową dziecka. Dziecko odkrywa otaczający je świat, poznaje przedmioty, ich nazwy oraz dowiaduje się jak są one ze sobą powiązane. Kolorowy świat gry pozwala na pojawienie się uśmiechu na twarzy naszego malucha.

Aplikacja Kids Learn: Explore and Match jest grą edukacyjną dla dzieci, która zakłada, że edukacja może być przyjemnością i zabawą. Składa się ona z trzech trybów:

Tryb LEARN – dziecko dowiaduje się, które przedmioty do siebie pasują. To znakomita pomoc edukacyjna do nauki słów i skojarzeń. Słowa są głównym budulcem praktycznie wszystkich umiejętności. Im więcej słów pozna małe dziecko tym łatwiej będzie mu zdobywać nowe umiejętności. Oprócz poszerzania zasobu słownictwa przedszkolak dzięki trybowi LEARN uczy się prawidłowego kojarzenia, a kolorowe, duże obrazki oraz głos lektora zachęcają malucha do oglądania i słuchania oraz rozwijają jego wyobraźnię. Przedszkolak uczy się i poznaje świat.

Tryb PLAY – po nauce przyszła pora na zabawę. To czego dziecko nauczyło się i zapamiętało z trybu LEARN może teraz wykorzystać. Zadaniem malucha jest dopasowanie do siebie przedmiotów. Podczas wesołej zabawy, dziecko poznaje otaczający je świat. Zabawa ta uczy samodzielności, rozwija aktywność i pomysłowość maluszka oraz pobudza do myślenia. Pomaga również rozwijać jego pamięć oraz uwagę, ponieważ dziecko samo musi skojarzyć poszczególne elementy, których wcześniej się nauczyło. Jeżeli przedszkolak ma trudności z dopasowaniem jakiś elementów zawsze można mu pomóc lub wrócić do trybu edukacyjnego LEARN. Po udanych próbach, dzięki kolorowym balonom i oklaskom dziecko może poczuć satysfakcję i zadowolenie z samego siebie.

Tryb PUZZLE – tutaj małe dziecko rozpoznaje kształt i jego zadaniem jest przeciągniecie elementu, który do danego kształtu pasuje. Za pomocą trybu PUZZLE dziecko rozwija płynność ruchów, zdolność logicznego myślenia i rozpoznawania kształtów. 

Gra edukacyjna dla dzieci ma za zadanie rozwijać dziecko, jednak pamiętajmy o tym, że nigdy nie zastąpi ona rzeczywistej zabawy z rodzicem, wspólnej edukacji, rozmowy czy spaceru. Dobrze jeśli dziecko spędza czas w sposób pożyteczny i rozwijający. Jednak bardzo ważne jest, aby spróbować poświęcić te kilka chwil i gdy dziecko gra, spędzić ten czas razem z nim. Grę na urządzenia z systemem Android pobierz TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz