SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 8 lutego 2022

Walentynkowa karta pracy
Zbliżają się walentynki, warto więc zaplanować działania, które nie tylko wpiszą się w to święto, ale również pozwolą utrwalić wybrane wiadomości i umiejętności.

Dzieci uwielbiają walentynki, dlatego stworzyłyśmy serduszkową planszę, na której ukryte zostały wyrazy, związane z tym świętem. Aby ułatwić ich odszukanie, dodałyśmy kod. Wskazuje on kolejne litery wyszukiwanych słów. Początek wyrazów oznaczyłyśmy kolorowymi trójkątami.

Tego typu zadania,  nie tylko poszerzają słownictwo uczniów, ale rozwijają również logiczne myślenie i orientację przestrzenną. 

Więcej na temat wykorzystywania nowych technologii dowiesz się z książki 

"Jak nie zgubić dziecka w sieci?" TUTAJSzukasz innych materiałów i sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów edukacyhnych, do których będziesz miał dostęp przez pół roku.Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.

2 komentarze:

 1. Dziękuję bardzo! Super pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego wybrać monitor zamiast tradycyjnej tablicy interaktywnej?
  Wydaje się, że obecnie więcej plusów jest na korzyść Monitora niż Tablicy.

  Montaż – w przypadku monitora jest prosty jak powieszenie telewizora. Do Tablicy należy doprowadzić projektor co wiąże się z prowadzeniem minimum dwóch kabli, czy to na sufit czy nad tablice w zależności od tego jaki rzutnik się stosuje. Oczywiście koszt instalacji monitora jest tańszy.

  Żywotność – matryce w monitorach mają dłuższą żywotność w przeciwieństwie do lamp w projektorze.

  Ważnym i niedocenianym aspektem jest eksploatacja – korzystanie z wyświetlacza nie wymaga żadnych nakładów finansowych. W Projektorze trzeba wymieniać lampy, filtry itp.

  Godne uwagi jest również, że Monitor dzięki wbudowanemu Androidowi w przeciwieństwie do Tablicy Interaktywnej umożliwia korzystanie z zasobów bezpłatnych aplikacji. Dzięki temu, można instalować programy i gry edukacyjne. Dlatego też jest on bardziej autonomiczny od Tablicy Dotykowej, która wymaga podłączenia komputera z zasobami edukacyjnymi.

  Podsumowując, inwestując w Monitor Dotykowy, wzniesiesz współczesną edukację na wyższy szczebel. Warto skorzystać z tego dobrodziejstwa.

  www.innowacyjnaadministracja.pl

  OdpowiedzUsuń