SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 28 marca 2020

Rozwijanie sprawności językowej z informacją zwrotną


O elektronicznych książeczkach tworzonych w aplikacji Writereader pisałyśmy już na naszym blogu. To bezpłatne i proste w użyciu narzędzie, dedykowane jest młodszym uczniom, ponieważ użytkownik loguje się do portalu za pomocą loginu i kodu klasy. 
Nie jest więc potrzebny adres email, co w przypadku dzieci poniżej 13. roku życia, ma duże znaczenie. Za pomocą Writereader uczniowie mogą wygenerować elektroniczne książki z tekstem, zdjęciami, własnymi rysunkami i nagraniami audio. Nauczyciel zaś ma możliwość dodawania pod tekstem uczniów komentarzy i wskazówek. Wszystkie historie zebrane są na klasowej półce.  O tym jak tworzyć takie książeczki pisałyśmy TUTAJ
W ostatnim czasie do aplikacji dodano nową funkcję, która z pewnością ułatwi pracę nauczycielom szkół podstawowych, jest to możliwość tworzenia szablonów. Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy kliknąć na ikonę plusa.

Wybrać opcję Template i utworzyć szablon, który zostanie udostępniony dzieciom.


Przykładowy szablon wygląda TAK

Pomysły na wykorzystanie szablonów:
  • dodanie ilustracji, które uczniowie podpiszą
  • dodanie słów, do których uczniowie dołączą własne rysunki,
  • kontunuowanie historii, którą rozpoczął nauczyciel,
  • tworzenie różnych form wypowiedzi,
  • opisanie wydarzenia historycznego na podstawie ilustracji.
1 komentarz:

  1. Korzystam z książeczek z moimi pierwszakami. Są zauroczeni ich możliwościami, podobnie jak i ja. Trafiłam na nie za sprawą tego bloga w ubiegłym roku. Nieustająco dziękuję :)

    OdpowiedzUsuń