SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 26 marca 2020

PLAKAT W GENIALLY- WIOSENNE ZADANIAPlatforma genial.ly to idealne narzędzie, które z powodzeniem wykorzystamy nie tylko podczas tradycyjnej nauki w szkole, ale przede wszystkim w czasie nauczania zdalnego.


Dlaczego?

Ponieważ na platformie stworzysz atrakcyjne dla ucznia materiały, do których dodasz interaktywne treści i bez problemów je udostępnisz.
Dla naszych uczniów wizualizacja treści, materiały w jednym miejscu z możliwości przekierowań do innych stron to niezwykle motywujące narzędzie. 

Jakie edukacyjne zasoby możemy stworzyć na genially?

1. Interaktywne prezentacje z cudownymi, atrakcyjnymi motywami.
2. Interaktywne quizy.
3. Infografiki w układzie pionowym i poziomym.
4. Interaktywny obraz.
5. Ankiety.

Tworzone na platformie materiały zapisuje na naszym koncie. Podlegają one stałej edycji. Do prezentacji, plakatu, czy innych materiałów, które możemy stworzyć na platformie możemy dodawać linki, interaktywne treści, które przekierują nas do tego zasobu. Od niedawna istnieje także możliwość dodawania informacji głosowych, które wcześniej na platformie możemy nagrać. Ułatwi nam to i jeszcze bardziej uatrakcyjni przekaz, szczególne dla najmłodszych uczniów. 

Nasza propozycja plakatu z wiosennymi zadaniami dla ucznia. Na plakacie zamieściłyśmy ikony, pod którymi uczeń znajdzie zasoby: wideo, kartę pracy, interaktywne ćwiczenie, kreatywne zadanie i polecenie głosowe nauczyciela.


Strona do tworzenia materiałów znajduje się TUTAJ


Samouczek jak stworzyć taki plakat:

1. Zaczynamy od utworzenia konta na stronie genial.ly. Rejestrujemy się i potwierdzamy adres email. 
2. Z menu po lewej stronie wybieramy  opcję "create genially", a potem z szukamy pola z napisem "interactive image".
3. Wybieramy zdjęcie, które będzie bazą naszego plakatu. Jeśli nie znajdziecie odpowiedniego, to poszukajcie na stronie z grafiką www.pixabay.com.
4. Na stronie umieszczony jest filmik z tutorialem, jak stworzyć taki plakat.
5. Po wybraniu tła, wybieramy z menu po lewej stronie znaczniki, dobieramy ich kształt. Umieszczamy je przez kliknięcie na plakacie. Następnie za pomocą łapki na znaczniku uruchamiamy opcję do zamieszczenie zasobu. Możemy dodać link, tekst lub inne zasoby.
6. Mamy do wyboru tooltip (chmurę, dymek), window  lub link.
7. Wszystkie zmiany nanoszą się automatycznie na nasz projekt. 
8. Wiadomość głosową nagrywany poprzez przycisk insert, następnie audio, klikamy na ikonkę mikrofonu i nagrywamy. Po zatrzymaniu nagrywania, ikonka z plikiem głosowym doda się do naszego plakatu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz