SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 20 kwietnia 2024

ZADANIA Z FLAGĄ W TLE- POLE POWIERZCHNI I INNEZbliżające się święta majowe możemy wykorzystać do utrwalania i rozwijania umiejętności matematycznych przez zabawę.

Pomoże nam w tym program genially, dzięki któremu możemy skonstruować dla naszych uczniów ciekawe, niesztampowe i z pewnością atrakcyjne interaktywne ćwiczenia.
My tym razem przygotowałyśmy dla nich ćwiczenia z flagą w tle.
Flaga, jako symbol państwowy jest tylko pretekstem do inicjowania matematycznych zadań. Dzięki niej uczniowie doskonalą logiczne myślenie, orientację przestrzenną, a także umiejętności matematyczne takie jak obliczanie pola powierzchni figur, w tym przypadku prostokąta.

W trakcie ćwiczeń uczniowie:
- poznają parametry flagi,
- układają flagę z podanych elementów,
- obliczają pole powierzchni flagi na podstawie danych,
- rysują własną flagę i obliczają jej pole.
- tworzą flagę poprzez kolorowanie kratek na kratownicy, ustalając jej współrzędne.

Często pytacie Państwo jak sprawić, by elementy na planszy poruszały się. Należy uaktywnić łapkę- opcję drag elements. Najpierw ikonka zębatki, w prawym górnym rogu.
Strona genial.ly znajduje się TUTAJ

Interaktywne ćwiczenia z flagą w tle znajdują się TUTAJ

Link do ćwiczeń: https://view.genial.ly/5ea55193d407580db9126be2/interactive-content-untitled-genially


Przygotowałyśmy także zestaw 17 kart pracy w temacie Polski 

i patriotyzmu, które można zakupić TUTAJ. 

Cena pakietu to 10 zł.Jakie karty zawiera pakiet?
3 komentarze:

 1. Zainspirowana przez Panie, zadania dla moich uczniów również przygotowuję z pomocą strony Genially. Bardzo proszę o podpowiedź - gdzie znaleźć opcję umożliwiającą przesuwanie elementów na karcie osobie wchodzącej w prezentacje za pośrednictwem linku (tak jak tutaj np. kwadraciki do ułożenia flagi), czy może jest to opcja dodatkowo płatna? Jeśli tak, bardzo proszę o napisanie jakie jeszcze ciekawe funkcje zyskajmy płacąc za rozszerzenie pakietu. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrówka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to opcja dodatkowo płatna. Trzeba kliknąć w ikonkę zębatki po prawej stronie u góry, a następnie odhaczyć łapkę, która odpowiedzialna jest za przesuwanie elementów. Wstawimy do posta screen.

   Usuń
 2. Jak przygotować takie puzzle - poproszę krok po kroku instrukcję.

  OdpowiedzUsuń