SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 30 listopada 2021

GENERATOR LISTÓW DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 Przed świętami Bożego Narodzenia warto z uczniami, szczególnie tymi młodszymi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to z uczniami klas starszych zredagować list do świętego Mikołaja.

W pisaniu listów, celem samym w sobie nie są prośby o prezenty, ale możemy w tej aktywności wdrożyć elementy realizujące podstawę programową i doskonalić  i utrwalać przeróżne umiejętności. 

Proponujemy w tym celu wykorzystanie generatora pisania listów, który idealnie sprawdzi się również w czasie edukacji zdalnej, 

Generator znajduje się na stronie Eduzabawy. 

Jak można zaangażować uczniów?

Na bazie gotowych szablonów dzieci piszą własne, spersonalizowane listy, dzięki czemu precyzują swoje oczekiwania, doskonalą formy wypowiedzi pisemnych, powtarzają zasady pisania listów, poszerzają słownictwo itd. 

Jak zacząć?

1. Wchodzimy na stronę: https://eduzabawy.com/generatory/listow-do-mikolaja/ 

2. Wybieramy generator pisania listów do św. Mikołaja.

3. Otwieramy wybrany szablon.

4. Edytujemy szablon wpisując własne prośby. 

5. Podczas zajęć możemy poprosić chętnych uczniów o przeczytanie swoich listów, możemy nad nimi dyskutować itd. Możemy także stworzyć wirtualną galerię takich listów, które dopniemy do wirtualnej tablicy takiej ja Jamboard, padlet lub wakelet. 


Przykładowy list pobrany ze strony eduzabawy.


Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz