SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 9 maja 2021

KLOCKI KONSTRUKCYJNE SKRIKIT- ROZWIJANIE LOGICZNEGO MYŚLENIA I KONSTRUOWANIERozwijanie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, umiejętności manualnych, spostrzegania i kreatywności to aktywności, które w pracy z uczniami ze SPE są niezwykle pożądane nie tylko podczas zajęć rewalidacyjnych, ale także podczas zajęć dydaktycznych. 

Chcąc kształtować kompetencje kluczowe naszych uczniów, staramy się dostarczać im takich bodźców i aktywności, które będą wpływały motywująco na podjęcie różnorodnych wyzwań. Pomogą w niwelowaniu przeróżnych dysfunkcji, ale też będą pomocne w rozwijaniu ich mocnych stron. Efektywne i lubiane okazują się gry planszowe, ale także roboty czy nowoczesne klocki, takie jak na przykład SKRIKIT.

Klocki edukacyjne SkriKit+ to ponad 270 elementów konstrukcyjnych. SkriKit rozwija nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Możliwość złożenia konstrukcji własnoręcznie pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, planowania i organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń elementów konstrukcyjnych w praktyce. 

Kupując zestaw klocków, zyskujesz dostęp także do Creatora. Programu online służącego do projektowania przestrzennego, który nie wymaga instalacji, a link do niego i wszelkie instrukcje znajdziesz w dodanym do zestawu scenariuszu. Dzięki Creatorowi dzieci mogą projektować wirtualne konstrukcje wybierając do tego klocki, które posiadają w domu lub rozwijając wyobraźnię jeszcze bardziej i dodając do tego dodatkowe, wirtualne elementy znajdujące się w Creatorze. Dzięki temu Twoje dziecko, może przejść przez pełen proces tworzenia gotowego dzieła, od modelowania online do złożenia gotowej konstrukcji własnymi siłami. Możliwości są nieskończone, tak długo jak pobudzana jest kreatywność! 

Klocki możesz kupić TUTAJ
Przed szkołami duża szansa i możliwość zakupu takich pomocy dydaktycznych, dzięki programowi Aktywna Tablica SPE. Więcej o grantach i możliwości dofinansowania przeczytasz TUTAJ i TUTAJ.


Aktywna Tablica SPE

Program Aktywna Tablica ma na celu rozwój szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024. Zakłada on dofinansowanie placówek w celu zakupu pomocy niezbędnych do rozwoju kompetencji TIK w szkołach.

Program umożliwia stworzenie w Twojej szkole miejsca przeznaczonego do nauki i stymulowania rozwoju uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego oraz korzystających z pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz