SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 9 września 2021

Generatory kartek w kropki i ćwiczenia - Dzień KropkiUczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,  bardzo często borykają się z zaburzeniami w zakresie motoryki małej, spostrzegania i koncentracji uwagi. 

Warto zatem proponować podczas zajęć edukacyjnych, ale także rewalidacyjnych takie aktywności, które pozwalają na niwelowanie wszelkich dysfunkcji i uzupełnianie deficytów. 

Zbliżający się Światowy Dzień  Kropki może być świetnym pretekstem, by zachęcić szczególnie młodszych uczniów, do ćwiczeń w zakresie np. motoryki małej. 

Na stronach z generatorami kartek w kropki można wygenerować kartki do ćwiczeń, na których uczniowie  mogą łączyć kropki w określonych konfiguracjach, kolorując kropki mogą tworzyć mozaiki i grafiki.  Takie kartki mogą nam także posłużyć do dyktanda graficznego, w ramach którego uczniowie kolorować bedą określoną liczbę kropek odpowiednim kolorem., albo poruszać się po kartce według określonego wzoru. Mogą także otoczyć pętlą wylosowaną na etykiecie liczbę kropek, pisać po śladzie itd. 


Generator kartek w kropki znajduje się TUTAJ
Generator kartek w kropki nr 2 znajduje się TUTAJ


Generator kartek w kropki nr 3 znajduje się TUTAJGenerator nr 4 znajduje się TUTAJ
Kolorowe kartki w kropki pobierz TUTAJ

Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz