SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 21 października 2021

TUS- Tydzień Uczniowskiej Supermocy

 


Jesteśmy w trakcie realizacji zadań w ramach Tygodnia Uczniowskiej Supermocy.

Jak wiadomo uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w większości przypadków mają duże trudności w zakresie funkcjonowania społecznego. Mają problem w nawiązywaniu relacji społecznych, rozpoczynaniem rozmowy, podtrzymywaniem dialogu, często brak u nich intencji komunikacyjnej. niewłaściwie określają sytuacje społeczne i źle odczytują intencje innych osób. 

Nie zawsze potrafią określić swoje mocne i słabe strony, nieumiejętnie organizują swój wolny czas i nie wykorzystują potencjału, który mają.

W związku z tym z przyjemnością włączamy się we wszystkie inicjatywy, które mają na celu uzupełnianie deficytów w zakresie umiejętności społecznych. 

Jakie w tym roku w ramach TUS zaplanowałyśmy działania z naszymi uczniami?

Po pierwsze postawiłyśmy na integrację uczniów młodszych ze starszymi. To ważne, by także w środowisku szkolnym uczniowie mogli się wzajemnie od siebie uczyć, inspirować, podglądać działania i kooperować.

Jakie konkretne działania wykonywali nasi uczniowie w ramach TUS?

- Przygotowali własnoręcznie szarfy z napisami, które określały ich mocne strony. Przy okazji rozmawialiśmy o ich zainteresowaniach i umiejętnościach.

- Uczniowie przygotowali także tubę mocy, na której nakleili wcześniej przygotowane w rysunkach Google etykiety- dymki z przyjemnymi określeniami swoich umiejętności i mocnych stron.

- Działaniem, który dostarczył uczniom najwięcej radości było przygotowanie kolażu zdjęć w kartonowej scenerii z atrybutami, które określają mocne strony ucznia.

Jak wykonać taki kolaż?

1. Przygotuj duży karton, do którego zmieszczą się uczniowie.

2. Ustalcie, jakie atrybuty będę potrzebowali uczniowie i przygotujcie je przed sesją. Przy okazji porozmawiajcie z uczniami, dlaczego wybrali taki gadżet.

3. Wykonajcie zdjęcia zwykłym smartfonem.

4. Zdjęcie trzeba wykadrować tak, aby nie było na nim nic poza kartonem.

5. Wybierzcie program lub aplikację, w której wykonacie kolaż ze zdjęć.  Ja wykonałam go w Canvie. 

6. Przy tworzeniu kolażu zwróćcie uwagę na to, by między zdjęciami nie było przerw, wtedy efekt łączenia będzie większy i spektakularny. Powodzenia!

KARTONOWY KOLAŻ ZDJĘĆSZARFY MOCNYCH STRON


TUBA MOCY

Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz