SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 26 września 2022

Planety z ,,Małego Księcia" w 3D


Nowoczesne technologie są częścią naszego życia i ważnym elementem życia naszych uczniów. Warto więc wykorzystać ich potencjał i jak najwięcej czerpać z przeróżnych TIK-owych rozwiązań.
Niedawno w wielu  polskich szkołach  pojawiły się drukarki 3D,  nowe rozwiązanie, które niesie ze sobą ogromne mżoliwości. Przede wszystkim zwiększa zaangażowania uczniów i daje przestrzeń do pracy nowatorskimi metodami nauczania. Przekonali się o tym nasi siódmoklasiści z ZSS w Kowanówku. Młodzi ludzie na zajęciach informatyki, wykorzystując darmowe oprogramowanie do projektowania, stworzyli kule, które na lekcji języka polskiego zamienili w planety Małego Księcia. Uczniowie bez problemu odtworzyli podróż bohatera oraz scharakteryzowali napotkane postacie.  Wiadomości utrwaliła rutyna MK Myśl-Kombinuj-Odkrywaj, która pozwoliła siódmoklasistom wykorzystać posiadaną już wiedzę, pobudziła ciekawość oraz zachęciła do większej dociekliwości.  Najlepszym podsumowaniem zajęć były komentarze uczniów: "Ale to było fajne".  Lekcja ta jest częścią projektu ,,Lektury w 3D” i wstępem do kolejnych kreatywnych aktywności. 

Materiały do wydrukowania: 

Etykiety pobierzesz TUTAJSzablon rutyny Myśl-Kombinuj-Odkrywaj pobierzesz TUTAJSzukasz innych materiałów i sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów edukacyjnych, do których będziesz miał dostęp przez pół roku.Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz