SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 27 marca 2022

WIELKANOCNE INSPIRACJEWielkanoc już niebawem, a my od kilkunastu dni wraz z naszymi uczniami przygotowywaliśmy wielkanocne ozdoby i stroiki. 

Święta, ważne wydarzenia szkolne czy klasowe mogą stać się przyczyną i pretekstem do kształtowania praktycznych umiejętności, rozwijania inicjatywności i przedsiębiorczości. 

Przed świętami warto zainteresować uczniów wplatając w realizację podstawy programowej wytworami, które posłużyć mogą jako osoby, stroiki, ale także prezenty od serca. 
Tego typu aktywności stwarzają odpowiednią atmosferę, wprowadzają w nastrój świąt, integrują uczniów, dają możliwość głębszego poznania tradycji i zwyczajów naszego kraju. Poza tym dają poczucie sprawstwa i możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Przygotowując stroiki i ozdoby uczniowie rozwijają swoje umiejętności manualne, szyjąc, sklejając, malują, ale doskonalą  i usprawniają także motorykę małą poprzez nawlekanie, klejenie, składanie i malowanie.

TAKIE DZIAŁANIA FANTASTYCZNIE WPISUJĄ SIĘ W LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

W tym roku postanowiliśmy te umiejętności wykorzystać w dobrej sprawie. Organizujemy charytatywny kiermasz ozdób wielkanocnych, a cały dochód ze sprzedaży przekażemy na zakup pomocy dydaktycznych dla niepełnosprawnych dzieci z Ukrainy.

Uczniowie pracowali także pod opieką: Joanny Szczech i Pauliny Rutkowskiej.Utworzony za pomocą aplikacji Padlet

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz