SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 26 kwietnia 2022

Klocki konstrukcyjne SKRIKIT- ROZWIJANIE WYOBRAŹNI, LOGICZNEGO MYŚLENIA I KREATYWNOŚCIRozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej, logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, umiejętności manualnych i spostrzegania to aktywności, które w pracy z uczniami ze SPE są niezwykle pożądane nie tylko podczas zajęć rewalidacyjnych, ale także podczas zajęć dydaktycznych. 

Chcąc kształtować kompetencje kluczowe naszych uczniów, staramy się dostarczać im takich bodźców i aktywności, które będą wpływały motywująco na podjęcie różnorodnych wyzwań. Pomogą w niwelowaniu przeróżnych dysfunkcji, ale też będą pomocne w rozwijaniu ich mocnych stron. Efektywne i lubiane okazują się gry planszowe, ale także roboty czy nowoczesne klocki, takie jak na przykład SKRIKIT.

Klocki edukacyjne SkriKit+ to ponad 270 elementów konstrukcyjnych. SkriKit rozwija nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Możliwość złożenia konstrukcji własnoręcznie pozytywnie wpływa na rozwój zdolności koncentracji, planowania i organizacji miejsca pracy, planowania i wykorzystania różnego rodzaju połączeń elementów konstrukcyjnych w praktyce. 

Kupując zestaw klocków, zyskujesz dostęp także do Creatora programu online służącego do projektowania przestrzennego, który nie wymaga instalacji, a link do niego i wszelkie instrukcje znajdziesz w dodanym do zestawu scenariuszu. Dzięki Creatorowi dzieci mogą projektować wirtualne konstrukcje wybierając do tego klocki, które posiadają w domu lub rozwijając wyobraźnię jeszcze bardziej i dodając do tego dodatkowe, wirtualne elementy znajdujące się w Creatorze. Dzięki temu Twoje dziecko, może przejść przez pełen proces tworzenia gotowego dzieła, od modelowania online do złożenia gotowej konstrukcji własnymi siłami. Możliwości są nieskończone, tak długo jak pobudzana jest kreatywność! 

Takie klocki możesz zakupić z programu Aktywna Tablica.

Podczas wczorajszych zajęć nasi uczniowie konstruowali według instrukcji, odwzorowując obrazy i schematy, dzięki którym powstały pieski. Ale wielu z nich postawiła na kreatywność i konstruowała swoje modele, kierując się wyobraźnią i kreatywnością. 

Ciekawym i cennym doświadczeniem w pracy z tymi klockami była chęć współpracy, pomagania sobie i wspólnego działania. Uczniowie, którzy mają wyższe umiejętności manualne wspierali kolegów dobrą radą i pomocą. Takie aktywności rozwijają nie tylko sprawność motoryczną, ale także kompetencje emocjonalno- społeczne.

Przykłady tych prac znajdziecie poniżej.

Klocki możesz kupić TUTAJ


Rusza kolejny nabór do programu Aktywna Tablica, dzięki któremu możesz zakupić programy multimedialne mTalent i edukacyjne pomoce skriweare.


Więcej o możliwościach programu dowiesz się z naszego, darmowego webinaru, na który zapraszamy Was już dzisiaj.

Skriware i Learnetic Polska serdecznie zapraszają na spotkanie online poświęcone Aktywnej Tablicy SPE w 2022 r.! Już 5 maja o godzinie 18:00 🤩
Nasi eksperci wyjaśnią podstawowe różnice w tegorocznej edycji dofinansowania, opowiemy dokładniej o naszej ofercie, a Gościnie Specjalne Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska pokażą Wam najlepsze praktyki i efekty pracy ze sprzętem Skriware i programami mTalent prosto ze swoich zajęć. 🥰
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz