SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 20 kwietnia 2022

STEM- MATERIA I JEJ RODZAJEDbanie o środowisko, zachowania ekologiczne, prozdrowotne są tematami, które bardzo często wykorzystujemy na lekcjach. Zbliżający się Dzień Ziemi jest także pretekstem do ćwiczeń w zakresie segregacji śmieci, ale także nazywania stanów skupienia przedmiotów i  materii z której są wykonane i próbą odpowiedzi na pytanie jak z czego zbudowane są przeróżne akcesoria.

Podczas kilku ostatnich lekcji wykorzystałyśmy fantastyczny zestaw pomocy naukowej: Projekt naukowy STEM - materia.

Projekt Materia pomógł uczniom zapoznać się z różnego rodzaju materiałami.  Dał możliwość dotknięcia każdego z nich zachęci ich do zaplanowania i przeprowadzenia badań oraz sklasyfikowania materiałów na podstawie ich właściwości. Zebrane analizy uczniowie wykorzystali do określenia, które materiały najlepiej sprawdzą się w zamierzonym celu.

Uczniowie wykorzystując elementy zestawu mogli doświadczyć i rozróżniać rodzaje materii, jej stany skupienia, możliwości zmiany kształtu, koloru, gęstości, ciężkości, sprężystości i wielkości z wykorzystaniem różnych sił, oddziaływań na nie poprzez temperaturę itd.

A czego uczniowie mieli szansę doświadczyć?

- ćwiczyli opisywanie i klasyfikowanie materii,

- dowiedzieli się jak różne materiały pomagają wykonywać nam różne prace,

- dowiadywali się jak zmienia się materia, gdy ją ogrzewamy lub schładzamy,

- ćwiczyli także segregowanie śmieci.

Dzięki różnym aktywnościom i możliwości wykorzystania różnorodnych przedmiotów mieli szansę na poszukiwanie, doświadczanie, obserwowanie pewnych procesów i ich opisywanie. To świetna lekcja metodą STEM.

Co znajdziecie w wykorzystanym przez nas zestawie?

Zawartość zestawu: 4 dwustronne karty doświadczeń, 4 karty wiedzy, wieża do testów, karta klasyfikacyjna, 10 zróżnicowanych materiałów do klasyfikacji, 16 cegiełek, 6 kostek gliny do wypalania w piecu oraz przewodnik ze scenariuszami zajęć.


Tę świetną pomoc dydaktyczną zakupicie TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz