SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 17 marca 2024

Rozwijanie kompetencji emocjonalno społecznych i zajęcia TUS z długopisem 3DTrening Umiejętności Społecznych to nie tylko rozwijanie umiejętności związanych z emocjami, wyrażania emocji i mówienia o swoich odczuciach.

To także ćwiczenia w zakresie odczytywania mowy ciała, mimiki, gestów, postawy ciała. Pozawerbalnego czytania komunikatów wyrażanych sposobem bycia, chodzenia, poruszania się i przyjmowania odpowiednich postaw ciała. 

Takie umiejętności zarówno z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną, ze spektrum autyzmu, zespołem Downa  jak i innymi niepełnosprawnościami ćwiczymy każdego dnia w naturalnych sytuacjach, w których funkcjonujemy. Symulując rozmaite sytuacje społeczne, ale możemy także wykorzystać pomoce dydaktyczne, gadżety edukacyjne, czy własnoręcznie wykonane pomoce takie jak np. ludziki samodzielne wykonane z pomocą długopisu 3D.

Ludziki posłużą nam do rozpoznawania postawy ciała, definiowania tego co ono wyraża itd.

Przykłady ludzików, które wykonali uczniowie klasy przysposabiającej do pracy.

TUS to także zajęcia wzmacniające więzi rodzinne. Pomagają w budowaniu relacji między rówieśnikami, ale także między członkami rodzin. Podczas spotkań i w czasie zajęć uczymy szacunku do rodziny, respektowania zasad wspólnie ustalonych w domu. Stąd bardzo często prowadzimy aktywności nakierowane na wartości rodzinne. 

Dzięki długopisowi 3D powstała również praca z wizerunkiem rodziny, która stanowi teraz element dekoracyjny w naszej klasie.


Karty pracy z ludzikami do wykorzystania można pobrać TUTAJ

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat TUS? Wykup nasze szkolenie z półrocznym dostępnem do nagrania i pakietem materiałów TUTAJ


Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz