SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 18 października 2022

Emocje są moją mocną stroną - Tydzień Uczniowskiej Supermocy

 


Każdy pedagog specjalny, ale nie tylko bo również nauczyciele potrafią rozpoznawać emocje swoich uczniów i je rozwijać. To również bardzo ważna kompetencja naszych podopiecznych,  nad którą każdego dnia powinniśmy pracować, bo niestety nie zawsze nasze dzieci i młodzież potrafią nimi zarządzać, rozpoznawać je, nazywać i przede wszystkim regulować. 

Elementy Treningu Umiejętności Społecznych stosujemy w naszej pracy każdego dnia poprzez scenki sytuacyjne, symulacje, dyskusje, współpracę w grupie. Jeśli tylko nadarza się sposobność uczestnictwa w pozaszkolnych inicjatywach w tym temacie to bierzemy w nich udział.

Należą do nich między innymi "Tydzień Uczniowskiej Supermocy". Jego głównym celem jest odnajdowanie w sobie supermocy. To świetna inicjatywa, bo większość z nas nie potrafi o sobie mówić dobrze i nie potrafi poprawnie swoich mocnych stron rozpoznać, a tym bardziej nasi niepełnosprawni intelektualnie uczniowie.

Do projektu można dołączyć TUTAJ

Mówienie o swoich mocnych stronach zaczyna się od umiejętności nazywa swoich emocji, ich rozpoznawania i regulowania. Świadomości, że wszystkie emocje są ważne i potrzebne.

Stąd nasze działania w ramach tego projektu rozpoczęliśmy od tych aktywności. Pomogły nam w tym wykonane długopisem 3D przez chłopców emotki.  Jeśli nie macie długopisów możecie je wykonać w dowolny sposób. Emotki te posłużą nam do wykonania animacji na temat naszych emocji.

Do emotek dokleiliśmy nogi i ręce, co dodatkowo daje nam możliwość odczytywania emocji, postaw i gestów ciała. 

Podczas tworzenia animacji uczymy się nazywać emocje i określać stany praz sytuacje, w których nam te emocje towarzyszą.

Wszystkie te aktywności ładnie wpisują się nam w realizacji innowacji pedagogicznej, która została opisana TUTAJ
Kartę z emocjami pobierz TUTAJ
Animację wykonaliśmy w prostej webowej aplikacji, która opisana została już TUTAJ Udostępnimy ją niebawem.


Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Polecamy szkolenie, które już 20 października 2022 r.

🫲Otrzymasz:
1. Materiały do pracy z uczniami przydatne w rozwijaniu motoryki małej i terapii ręki.
2. Ebook z przykładami ćwiczeń.
3. Certyfikat.
Rozumiemy się bez słów


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz