SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

piątek, 3 czerwca 2022

EMOCJE- ANIMACJA Z LUDZIKAMITrening Umiejętności Społecznych to nie tylko rozwijanie umiejętności związanych z emocjami, wyrażania emocji i mówienia o swoich odczuciach.

To także ćwiczenia w zakresie odczytywania mowy ciała, mimiki, gestów, postawy ciała. Pozawerbalnego czytania komunikatów wyrażanych sposobem bycia, chodzenia, poruszania się i przyjmowania odpowiednich postaw ciała. 

Takie umiejętności zarówno z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną, ze spektrum autyzmu, zespołem Downa  jak i innymi niepełnosprawnościami ćwiczymy każdego dnia w naturalnych sytuacjach, w których funkcjonujemy. Symulując rozmaite sytuacje społeczne, ale możemy także wykorzystać pomoce dydaktyczne, gadżety edukacyjne, czy własnoręcznie wykonane pomoce takie jak np. ludziki samodzielne wykonane z pomocą długopisu 3D.

Ludziki posłużą nam do rozpoznawania postawy ciała, definiowania tego co ono wyraża itd. 

Więcej o ludzikach 3D przeczytasz TUTAJ

Nam ludziki posłużyły do tego, by stworzyć animację z narracją głosową. Wykonaliśmy ją na podstawie zrobiony zdjęć ludzików w aplikacji  Animowane rysunki, którą opisałyśmy TUTAJ.

Efekt poniżej.Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz