SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 1 sierpnia 2023

Opis przeżyć wewnętrznych dostosowany do możliwości i potrzeb uczniów ze SPE


O
pracowanie zindywidualizowanych materiałów dydaktycznych jest skutecznym sposobem na wielostronne przyswajanie wiedzy w sposób interesujący i dostosowany do preferencji poznawczych uczniów.  Na naszym blogu dostosowanych kart pracy, ćwiczeń i zadań znajdziecie bardzo dużo. Z doświadczenia wiemy, że pracując z dziećmi ze SPE indywidualne podejście do każdego z nich jest receptą na edukacyjny sukces.

Przygotowując pomoce dydaktyczne zwracamy uwagę na to, by angażowałay one wszystkie zmysły, stąd często na naszych lekcjach pojawiają się długopisy 3D, rysunki, schematy, mapy myśli. Używamy kolory i symbole graficzne.

 

W taki właśnie sposób, dostosowałyśm karty pracy, ćwiczenia interaktywne i zadania na lekcji języka polskiego, podczas której dzieci redagowały opis przeżyć wewnętrznych. 

Nasi uczniowie mają duże trudności z pisaniem dłuższych prac pisemnych, dlatego kolorowy schemat, czytelna struktura, dodatkowe, też kolorowe wskazówki, potrzebne słownictwo bardzo ułatwiło im to zadanie. 

Zadanie przygotowane Genially otworzysz TUTAJ

Szablon wypracowania pobierzesz TUTAJ


Ponadto wykorzystałyśmy wydrukowane długopisem 3D buźki, do których uczniowie dopasowali  reakcję  na wybraną emocję. 

Szablony emotek znajdziesz TUTAJ Dużym ułatwieniem dla nas, jest interaktywny monitor MyBoard, który wykorzystujemy na każdych zajęciach. Pozwala on  łączyć się z dowolną strona internetową, daje możliwość udostępnaania przygotowanych materiałów i pracy. Nauczyciel możemy łączyć się zarówno z komputera, jak i z komórki co bardzo ułatwia prowadzenie zajęć. 
Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Brak komentarzy:

Prześlij komentarz